П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OPET NEVREME U POLJANICI

5 posters

Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty OPET NEVREME U POLJANICI

Počalji  Aca BPU Sub Jan 21 2012, 01:31

Negde iza ponoći sam dobio informaciju da je Poljanicu zahvatilo novo nevreme. Radi se o jakoj snežnoj mećavi praćenoj jakim udarima vetra. Neznam za posledice ali javiću već sutra šta budem saznao. Pozdrav svima!
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty Re: OPET NEVREME U POLJANICI

Počalji  Ћоса Sub Jan 21 2012, 07:17

Aco,dobro si informisan,nocas je sneg opet padao mada manje nego prosli put.Opet se pokazalo da jedna nevolja ne ide sama,danas je buldozer u Krusevoj Glavi trebao da zavrsi posao ali jos i ja nemam informacije koliki je tamo sneg.Za danas smo planirali da opremimo novi transformator tamo ali zbog smrtnog slucaja u K.Glavi morali smo da preusmerimo masinu do kuce pokojnika da procisti put i vratimo ga do Gradnje kako bi njegov sin mogao da otera mrtvog oca za sahranu u Vranju.Inace radi se o relativno mladom coveku rodjen je 1951 god i kazu da nije bio bolestan,dosao covek iz Vranja i eto....Inace juce smo pokusali ovom manjom masinom za lokalne puteve da u ravnim delovima zaseoka procistimo premaq Smiljevicu i Usevcu ali kako sam informisan samo je delimicno prema Smiljevicu prociscen teren i do skole u Dobrejancu.Iskoristicemo ovaj veci buldozer da pri povratku procisti ovo sto je zapoceo u Usevcu.Aco svidja mi se tvoj komentsr na FB u vezi Baljkovca,prvo nije tacno sto Laborant pise jer je polovina puta prociscena ali zbog leda a velikog uspona decko nije mogao ovom IBC masinom da izadje do vrha Baljkovca jer nije bilo mestana da mu pomognu da skinu led na kriticnom mestu...Idem sada da da vidim kakvo je stanje jer opet pola Poljanice nema struju a danas sam slobodan pa da iskrostim za lokalne aktivnosti...
Toliko za sada pozdrav svima!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty РАДИ НАМ СИСТЕМ ОБАВЕШТАВАЊА.

Počalji  Чика Љуба Sub Jan 21 2012, 14:38

Добро је кренуо систем обавештавања о проблемима у Пољаници. Аца дежура крај телефона, а Ћоса извештава са лице места. Корисне су свима ове иформације, ма да има тужних и непријатних вести, али такав је живот. Мене занима да ли је опет прекинут саобраћај за Врање, какво је стање пута према Трстени, може ли се у Студену, Дупељево и друга удаљена села.
Поздрав Аци и Ћоси.
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty Re: OPET NEVREME U POLJANICI

Počalji  Ћоса Sub Jan 21 2012, 15:05

Put Vlase Vranje je prohodan,prema Trsteni se moze,jeste malo otezano ali se moze i vozilima.Ostali pravci su delimicno prohodni,najgore je prema Stresku i Krusevoj Glavi,tamo se jos uvek nalazi buldozer kako bi se probio do trafo stanice zbog zamene transfomatora,ja sam danas bio do pola puta i stanje je gore nego sto sam mislio,nocas je sneg pogorsao situaciju....Za sutra dolazi jos jedna masina koja bi "izvezla" transformator a ekipa Elektrodistribucije bi isti zamenila....Inaced danas je bilo ispada mnogih trafoa ali ekipe su na terenu i struja se pusta po delovima naselja...
Sledece vesti kasnije....
Pozdrav svima!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty Da li je samo slučajnost?

Počalji  dragan Sub Jan 21 2012, 18:22

Danas je u dnevnom listu Blic izašao veliki članak o nevremenu u Poljanici. Verovatno čista slučajnost ali se nekako poklopilo odkako su Ćosa i Aca počeli da javljaju o toj elementarnoj nepogodi u Poljanici? Bitno je da se piše, da problemi tih ljudi ne prolaze nezapaženo. Evo adrese članka: http://www.blic.rs/Vesti/Reportaza/302638/Drama-u-zavejanim-selima-na-jugu-Srbije

dragan
Admin

Broj poruka : 40
Datum upisa : 28.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty ИПАК СЕ НЕШТО ДЕШАВА.

Počalji  Чика Љуба Sub Jan 21 2012, 19:35

Хвала Драгану што нас је упутио на чланак у Блицу. Могуће да је акција Аце и Ћосе допринела да се нешто напише и о нашем крају, можда они знају о томе. Није толико важно што новинар мисли да је Дрезговица село, или што наш крај у првом падежу назива Пољанице, види се да није отуда. Важно је да неко посвети пажњу и тим људима. Наше је да наставимо у правцу афирмације свог занемареног родног краја.
Поздрав Драгану, Ћоси и Аци!
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty Re: OPET NEVREME U POLJANICI

Počalji  Ћоса Sub Jan 21 2012, 19:39

Nista nije slucajno,za ovu vest je zasluzan Drakca Stanojkovic nas zemljak rodjen u Dragobuzdu inace nacelnik vatrogasne sluzbe i on je uputio novinare da obidju Poljanicu.U petak je takodje objavljena vest na Pinku i nekim elektronskim medijima da ce po izjavi dispecera u Vranju mestani Streska dobiti struju kada se sneg otopi...Posto radim u Elektrodistribuciji kontaktirao sam dispecera i covek je demantovao da je davao bilo kakve izjave sto mu i verujem jer se kod zna ko sme da daje izjave narocito ovakve vrste.Saznao sam izvor odakle je vest potekla i nazvao telefonom i lepo im objasnio o cemu se radi i nakon par sati su objavili da su ekipe sa mehanizacijom na terenu...Evo i tih linkova... http://www.naslovi.net/search.php?q=vranje&start=11
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty Re: OPET NEVREME U POLJANICI

Počalji  Чика Љуба Sub Jan 21 2012, 20:24

Данас смо баш вредни. Видимо да се у Пољаници бије битка са невременом и са медијима. Ћоса стварно има тежак задатак, дајмо му подршку да успе што пре. А Стрешак и Крушева Глава мораће да се стрпе још неко време.
Поздрав свима!
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty Nisam ja ali dobro je

Počalji  Aca BPU Ned Jan 22 2012, 00:26

Nemam ja nikakve veze sa člankom u listu "Blic", pokušao sam na nekoj TV "Svet + info" , saslušali su me ali nemaju mogućnosti da odu tamo. Zvao sam RTS, ali tamo su me odmah "isekli" hladnim, službenim tonom, da su ekipe na terenu u Vranju i da prate situaciju. Nije baš zanemarljivo što su napisali Poljanice umesto Poljanica, i da je Ušavice umesto Uševca, kao i da je Drezgovica selo. To su ipak novinari a ne zidari, školovani su za to da ne brkaju geografske pojmove. Kod Ljiga postoji mesto Poljanice, malo veće selo od Vlasa, i iz tog sela je moja ovdašnja komšinica, pa se iz šale zovemo "zemljaci".
Drago mi je i dobro je što su stigli do mog rođaka Božidara Rašića (njegov otac Dragoljub je rođeni ujak mojoj babi), i svaka čast Sretku Stojanoviću (opet mom rođaku, šta ću kad nas ima puno) što je ekipu odveo tamo. Novinar opet zavrće pa piše da je mala kućica u pitanju, nakrivljena i niska, što uopšte nije tačno. Radi se o nekada mnogoljudnoj kući, u kojoj je živelo po 15 - 20 duša, kuća nije mala, ima podrum i dva sprata, što nema ni jedna starija kuća u tom kraju. Jeste oronula, vreme čini svoje, ali imam utisak kao da novinar želi da umanji značaj Poljanice. Jeste ona izgleda jadno, pogtovo što se do nje stižee jedva prohodnim terenom zimi, inače leti vrlo živopisan kraj i ima kolski put, ali nije mala i bila je jedna od vrlo imućnih kuća. Znam da sam izašao od teme, ali me nerviraju novinari, ili što su nemarni, ili što se prave eda su nemarni, ili što to rade po nečijoj direktivi. Ne može moje selo Uševce da bude Ušavice i tačka. Šalim se, naravno, ali stoji da nije u redu, ipak, dobro je što je članak izašao u dnevnom listu, možda ne najtiražnijem ali nema veze. Mora da se poradi na imidžu Poljanice, nema nam druge, osim nas, mora i svet da čuje za nju, nije ona ništa manje vrednija od Gruže, Stiga, Levča ili Resave.
Pozdrav svima!
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty Važno je samo da se piše

Počalji  dragan Ned Jan 22 2012, 08:33

Divim se načinu na koji se Aco boriš za svoj rodni kraj. Bilo bi dobro ovu nesreću iskoristiti da bi se što više pisalo o Poljanici. Znam da je Ćosa sada pretrpan poslovima dole na terenu ali smatram da ne bi bilo loše što opširnije objavljivali informacije o ovoj nepogodi i patnji ljudi koji ostaju bez struje, lekara, da nemogu sahraniti svoje najmilije itd, kako bi možda i pisani mediji mogli preuzimati ili bar koristiti informacije iz tih tekstova. Normalno koristimo svoje veze u medijima kako bi se što više tamo bilo.
Umesto kraja iskopiraću isečke iz jednog od Acinih članaka: " Nije mi jasno gde su mi bile oči onih dana kada sam se selio iz Poljanice, kada sam leti ili zimi, kao i za praznike odlazio u rodni kraj." ili "Gledam one lepe predele, živu prirodu, prostranstva, voćnjake u cvatu, predivne šume i livade pune cveća...lepota, pa mi suze potekoše. Živa sam duša, svako može da se rasplače." - puno mi je srce posle svakog čitanja.


dragan
Admin

Broj poruka : 40
Datum upisa : 28.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty Re: OPET NEVREME U POLJANICI

Počalji  Ћоса Ned Jan 22 2012, 18:45

Upravo sam dobio informaciju da se buldozer konacno probio do trafo stanice u Krusevoj Glavi.Ne mogu da verujem da ljude toliko bije maler,posle jucerasnjeg snega koji je dosta napadao,sada prilikom povratka prema selu masinista cisti pojedine deonice koje su opet zavejane i opet MALER..
Otkaci se gusenica,medjutim to sam odlaze zavrsetak do sutra ujutro,vec sam obavestio nadlezne u mojoj firmi da sutra rano krenu sa novim transformatorom a za to vreme ce covek da vrati gusenicu i saceka ekipu Elektrodistrucije da okoncamo ovu agoniju za mestane tri sela.Vise ne verujem u nista,tek kada mi jave da je struja pustena objavicu vest.Ostaje da im drzim palceve!
Pozdrav svima!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty Re: OPET NEVREME U POLJANICI

Počalji  Чика Љуба Ned Jan 22 2012, 18:57

А које беше то треће село без струје, поред Стрешка и Крушеве Главе?
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty Re: OPET NEVREME U POLJANICI

Počalji  Ћоса Ned Jan 22 2012, 19:06

Чика Љуба ::А које беше то треће село без струје, поред Стрешка и Крушеве Главе?
Mijakovce cika Ljubo,i ono se napaja iz te trafo stanice.
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty Ptice su to slutile

Počalji  g.z.schmid Ned Jan 22 2012, 23:46

Citam sve ove izvestaje o nevremenu u Poljanici i njenoj okolini, pa se setih mog dozivljaja u oktobru 2011. Bila sam na kratko u posetu mom rodnom kraju, a posto sam dosla autom "glumila" nekog turistu. Prilikom voznje autoputem prema Vranjskoj Banji put mi presece jato vrabaca. Automatski sam prikocila (necu ulaziti u detalje Very Happy ) i bila presrecna sto nijednog nisam ubila.
Nekoliko sati kasnije, pri povratku kuci je na tom istom mestu lezalo desetak pregazenih pticica. Sa suvozacem sam komentarisala tu sliku.
Iz vise izvora mi je bilo poznato kako mnoge zivotinje masovno izvrsavaju samoubistvo pre neke prirodne katastrofe, kao znak nastupajuce gladi, a da bi sacuvale opstanak svoje vrste.
Mozda su ptice bas iz tog razloga dobrovoljno odletele u smrt?
Nadam se za sve Poljancane da ce im ti teski, snegom prepuni dani sa lakocom proci, da ce u svakoj pecnici biti vatre u izobilju, a stolovi puni poslastica. Neka budu mudri i to vreme provedu pomazuci jedni druge, druzeci se uz pesmu, smeh i salu. I naravno uz puno ljubavi i razumevanja!

Srdacan pozdrav
Gordana

g.z.schmid

Broj poruka : 24
Datum upisa : 12.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty BILI SMO NA DNEVNIKU RTS

Počalji  Aca BPU Pon Jan 23 2012, 01:17

Very Happy DRAGI FORUMAŠI I SVI OSTALI!!!

Konačno, večeras, ili bolje rečeno sinoć, pošto je sat iza ponoći, na dnevniku rts, oko 20 h, u rubrici "vremenska prognoza" pojavilo se moje selo Uševce. Smile Naravno, nije samo moje. Ne mogu da tvrdim da sam ja zaslužan za to, izgleda da je još neko intervenisao, ali ja sam tri puta zvao RTS, u različitim terminima. Osoba koja mi se javila je ipak bila u pravu, ekipe su otišle i u Vranje i u samu Poljanicu. Moj prijatelj koji radi u RTS, bio je sa ekipom, te mi je iz samog Vranja poslao sms poruku i pitao me kako se zove moj kraj, "jer idu u neko selo Poljanicu". Ja sam sms kasno video tako da ni on nije dobio moj odgovor istog trenutka. Rekao mi je pri povratku da su staali u prvo selo gde ima kuća pored puta, ja sam mislio da je to Drenovac. Ipak, valjda im se Drenovac nije učinio tako naseljenim, Dobrejance još manje, pa su stali u Uševce kod škole, a počeli da sniod prodavnice. Srce mi je zaigralo kada sam ugledao prodavnicu u mom selu i gospodju Dostanu, kao i još nekoliko mojih meštana. Prilog je trajao skoro 4. minuta, snimili su još nekoliko zavejanih kuća i puteljaka i razgovarali sa mojim seljanima. To su najnovije novosti iz Poljanice koje, naravno, plasiram iz Beograda. da dodam da sam prvi put u životu na državnoj televiziji ugledao i Oblik i Grot pod snegom, kao i udaljena sela ispod njih. Šta da kažem, kao dete sam se obradovao i tome i činjenici da nas ova država još nije potpuno zapostavila. Takodje, koliko mi je saopšteno sa lica mesta, sneg još uvek pada u Poljanici, doduše vrlo slabog inteziteta, ali je napadao u toku noći, i kako kaže Ćosa, zakomplikovao ionako tešku situaciju.
Što se Gordaninog članka tiče, mislim da sam ranije čuo za slične situacije, ono u vezi ptica. Tačno je da je životinjski i ptičji instikt jači od ljudskog. Draganu se zahvaljujem na pohvali mojih ranijih članaka.
Eto, toliko u ovoj rubrici, pozdrav svima!
Laughing
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty Re: OPET NEVREME U POLJANICI

Počalji  Ћоса Uto Jan 24 2012, 19:08

Danas su mestani Streska,Kruseve Glave i Mijakovca konacno dobili struju!
Nije za pohvalu ali s`obzirom na uslove nekako je izvucen transformator i postavljen.Razgovarao sam sa gradskim rukovodstvom da se siromasnim porodicama pomogne u podeli namirnica kao mala pomoc,takodje ce se nastaviti ciscenje lokalnih puteva velikim buldozerom jer mala masina koja je bila tu zbog velicine snega nije mogla da se probija u selima koja su udaljenija i zbog konfiguracije terena.Sneg je upravo poceo da opet da pada!
Pozdrav!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty Re: OPET NEVREME U POLJANICI

Počalji  Чика Љуба Uto Jan 24 2012, 20:41

Коначно једна лепа вест, нарочито за споменута села. Тамо нема много људи, али их има и до сада су све издржали и опстали код својих кућа. Заслужили су нормалан живот који без струје више није могућ. Хвала Ћоси на вести и на ангажовању. Сада би могли у Крушеву Главу на кувану крушкову ракију, када бих био ближе и мало млађи.
Поздрав!
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty MOŽDA NISTE VIDELI...

Počalji  Aca BPU Uto Jan 24 2012, 22:48


Niko da kaže ni reč što je moje selo Uševce bilo na Dnevniku rts 1 i u emisiji "Ovo je Srbija". Šta ću, moje selo je prvo naseljenije mesto od Vranja kad se krene na sever, prema Poljanici, a dalje nisu išli. Ako vam je krivo što vaša sela nisu bila, to je druga stvar... Very Happy

Šalim se, možda niste videli, napisao sam pre neki dan.

Pozdrav! Laughing
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty Re: OPET NEVREME U POLJANICI

Počalji  Чика Љуба Sre Jan 25 2012, 11:01

Aцо, нисам то видео на ТВ и криво ми је. Можда мало и зато што то није било Власе. (Шалим се!). Добро је што се ипак нешто чује и види из нашег краја, а ето има идеја како да се настави у будуће. Гледаћу да убудуће видим прилоге о Пољаници, а помогло би свима када би нам неко најавио такву емисију, јер ми се чини да приликом снимања ти људи кажу за коју емисију снимају и када ће бити емитовано. У сваком случају изгледа да се нешто креће. Љубоморни смо на Ацино Ушевце, али доћи ће и други на ред.
Поздрав!
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty Re: OPET NEVREME U POLJANICI

Počalji  Ћоса Sre Jan 25 2012, 13:07

I danas pada sneg u Poljanici.Jutros nisam mogao na posao autobus Jumka kod Dobrejanca se "ukopao" pa nije bilo prolaza.Nije mi se dalo da cekam a pogotovu sto je Djokovic igrao danas,pa se lepo vratim kuci i gledam kroz prozor kako sneg veje... Very Happy
Aco,ja sam gledao emisiju o Poljanici tj.Usevcu i drago mi je bilo da se neko setio da snimi nesto,mada su mogli malo da "zagaze" malo van puta nego bolje ista nego nista...
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty Re: OPET NEVREME U POLJANICI

Počalji  Aca BPU Sre Jan 25 2012, 20:58

Ja neznam za ranije, jer nisam obraćao pažnju, ali ne pamtim od 1980.godine da je Poljanica bila tako jako i dugo okovana snegom. I meni otac javlja da u Uševcu sneg i dalje pada kao i da je noćas padao. Ne razumem se u meteorologiju, najavljuju se ledeni dani nakon prestanka padavina. To znači da se sneg neće topiti. Ružno je ovo što ću reći, ali u slučaju da neko premine, npr.u Uševcu, gde je groblje daleko, ne bi se mogla obaviti sahrana. Ćoso, što se tiče snimanja Poljanice "po širini i dubini", to se jedino može uraditi onako kako si rekao, nekom emisijom od najmanje sat ako ne i više vremena. Moraćemo da poradimo na toj temi, da aktiviramo svakog ko nam može pomoći da to ostvarimo. Ja poznajem puno južnjaka koji rade na rts, ali to su mahom vozači i portiri. Trebaće nam neko "veći". Daće Bog. Pozdrav svima!
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

OPET NEVREME U POLJANICI Empty Re: OPET NEVREME U POLJANICI

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu