П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KOJI TO PUTEVI PROLAZE KROZ POLJANICU????

3 posters

Ići dole

KOJI TO PUTEVI PROLAZE KROZ POLJANICU???? Empty KOJI TO PUTEVI PROLAZE KROZ POLJANICU????

Počalji  Aca BPU Pon Maj 27 2013, 18:53

Jeste da sam više puta pokretao ovu temu, ali malo ko bi mi se pridružio i nastavio. Stalno, odnosno redovno se govori kako kroz Poljanicu prolazi regionalni put, a misli se na put Vranje - Mijovce, što nikako ne može da bude tačno. Mnogi će me možda demantovati, ili pokušati, ali ja se ovde pozivam na zvaničnu dokumentaciju. Naime, kroz teritoriju Poljanice prolaze, zvanično postoje dva REGIONALNA PUTA. Ja to nisam znao, ali zvanični pravni akt tako govori. E, sad, zašto tih puteva nema na terenu u stvarnosti, teraću dok god ne isteram, makar tome posvetio ostatak života. Ili se taj put Vranje - Mijovce neće zvati regionalnim (za posledice će neko morati da odgovara) ili će ta dva regionalna puta biti urađena onako kako piše i kako dolikuje regionalnom put (pošto se zarasle kozje staze ne mogu nazivati regionalnim putevima).
Danima, nedeljama i mesecima sam tražio sve što je napisano i objavljeno o putevima koji imaju ikakve veze sa Poljanicom, i jedino što sam našao, to je ODLUKA O UTVRĐIVANJU REGIONALNIH PUTEVA ("Sl. glasnik SRS" br. 20/76 i 14/77, i "Sl. glasnik RS" br. 35/91). Drugih novih akata o tome nema jer nisu ni donošeni, a kontaktirao sam i nadležne u Institutu za saobraćaj. Dakle, dokle god se novi akt ne donese, koliko znam, na snazi je stari. A da he to tačno, u istom dokumentu sam uporedio i regionalni put br. 200 (Beograd - Kragujevac), kao i puteve se kojima se on ukršta, i tu ništa nije menjano bez obzira da li su građeni neki novi putevi ili nestajali stari (ovo drugo nije slučaj). Elem, evo šta kaže zvanična dokumentacija, koju svako može da nađe, ja trenutno imam problem da je direktno kopiram ovde, već ću samo opisati ono što je za nas bitno.

REGIONALNI PUTEVI KOJI PROLAZE TERITORIJOM POLJANICE

R. br. 54, put broj 124-a........STROJKOVCE-MIROŠEVCE-GRANICE-GOLEMO SELO-VLASE-GRADNJA-JOVAC-LEPENICA.GRAMAĐE-SURDULICA,

R.br. 107, put br. 223.............KRUŠEVAC-MUDRAKOVAC-LOMNICA-VELIKI JASTREBAC-PROKUPLJE-ŽITNI POTOK-BOJNIK-LEBANE-KLJUČ-VELJA GLAVA-GOLEMO SELO-VLASE-VRANJE-BARELIĆ-NOVI GLOG-DONJI STAJEVAC.
.............................................................................
Blago nama, obzirom šta piše. pa mi imamo divnu putnu mrežu, dva REGIONALNA PUTA, spojeni smo sa mnogim putnim pravcima....al ne lezi vraže, to je samo na papiru. Žao mi je zbog izvesne doze cinizma, ali mene sad nešto zanima: Kako država izdvaja sredstva za održavanje regionalnih puteva, kome i na osnovu kog dokumenta? Onaj ko izdvaja sredstva, ne mora da zna pravo stanje na terenu, on se služi dokumentacijom. Kako se uopšte pravdaju sredstva za, recimo, održavanje puta Vranje - Mijovce, kad to nije regionalni put kako je Odlukom navedeno, već samo dve deonice od dva regionalna puta, 124-a (GOLEMO SELO-VLASE-GRADNJA) ili put 223 (GOLEMO SELO-VLASE-VRANJE). U oba slučaja, permutuje se Vlase i Gradnja, ali dobro. Ali šta je sa ne baš malim ostatkom ta dva regionalna puta??? Grad Vranje mi nikada neće odgovoriti, to sam se već uverio, ali ima neko ko MORA, jer ću da dignem prašinu u svim medijima.
Mislim da se radi o velikoj nepravdi, velikom nemaru, a možda, kažem MOŽDA i o velikom kriminalu. Nadležni će nešto morati da odgovore, svakako.
A ono što je još tragičnije, to je ponašanje samih Poljaničana, meštana ili onih koji ne žive u zavičaju (većine, naravno). Preče im je sve drugo, i najmanje sitnice od ovoga, iako sam na fb objavio, skoro niko se nije javio, osim jednog koji se fali da je tim putevima kao vojnik vozio pic-gauera, ili kako se već zove to terensko vojno vozilo. Lome kola po uništenom putu, jer ni te dve deonice se ne održavaju, čeka se godinu dana kao da će se graditi autoput sa četiri trake i osamnaest vijadukta i deset nadvožnjaka....Pa ima li sve ovo smisla????
I da vidimo, konačno, hoće li se popravljati put kroz Poljanicu, kako će ga krstiti, koliko će količina biti prikazano a koliko potrošeno i po kojoj ceni. Rekoh, nemam mnogo pameti a dovoljno sam lud da ovo isteram do kraja. Ko bude hteo da mi pomogne, biću mu zahvalan, ko ne želi, opet ću mu biti zahvalan. I da vidimo hoće li se neko javiti na ovu temu i hoće li nešto napisati, mislim da bi mu bio zahvalan jer i to je nešto. Samo ne ćutanje i zatvaranje očiju, to je najgora opcija i sigurna propast Poljanice.

Pozdrav, čekam vaše odgovore.
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

KOJI TO PUTEVI PROLAZE KROZ POLJANICU???? Empty Re: KOJI TO PUTEVI PROLAZE KROZ POLJANICU????

Počalji  Aca BPU Sre Maj 29 2013, 15:45

Jedni me ignorišu - drugi me ne razumeju, ko turski da pišem. Napominjem da Poljanicom treba da prolaze dva regionalna puta, opisao sam gore, i da sumnjam opradano da se za njih negde izdvajaju sredstva z održavanje, što se na terenu ne događa, a uglavnom se ćuti. Drugi kažu, pišu, kako tih puteva nema, kako su to vojni putevi, kako lažu da je tako (kao da ja neznam) a niko da kaže daj da vidimo šta ćemo. Makar da prokomentarišemo, inače još više je onih koji kažu - ma nema od toga ništa, ma svi su digli ruke od nas...i t. d. kao da smo mi neko podrućje vrlo važnih ljudi u odnosu na druge, kao da je neko dužan da nas juri i tera da se sami o sebi brinemo. Mnogi se zavukli u stranke i partije, niko da pita te svoje partijske, stranačke šefove da preko svojih organa provere, ispitaju, nađu podatke, iznesu na sastanku, pa dostave okružnim odborima a ovi narodnim poslanicima svoje stranke.

Izgleda da Poljanica i ne zaslužuje bolje, izvesna grupa ne želi, neznam ni sam šta je. Ali ja ću održati obećanje, i pored ličnij problema koji su me snašli. Ali zato, kad dođu drugi izbori, a doći će možda i ranije nego što se predviđa, videću, izaći ću na lice mesta da pitam zašto se pojedinci kandiduju ili lobiraju, za koga, a narod da pitam za koga će da glasa i zašto. I neću biti sam.
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

KOJI TO PUTEVI PROLAZE KROZ POLJANICU???? Empty Re: KOJI TO PUTEVI PROLAZE KROZ POLJANICU????

Počalji  Ћоса Pet Maj 31 2013, 17:49

Mnogo sta pise,nekad zapisano pa se prepisuje dragi moj Aco.Od puteva svi znamo sta imamo ili od puteva nemamo nista.Ja sam ispalio dosta dopisa prema Beogradu u zadnjih desetak godina bas u vezi regionalnih putnih pravaca.Trazili smo da se spojimo sa Leskovcem ,da se zavrsi famozni put Vlase-Urmanica koji je takodje davno ucrtan i ovaj nas jedan jedini sada u jadnom stanju Mijovce-Vranje.Sve je to ostalo bez odgovora pa sam sebe shvatio kao Don Kihota i da je nasa borba ostala na dopisivanju.Mozda ce mladje generacije uspeti da nesto vise izdejstvuju i bio bih licno presrecan ako neko osim par nas bar krene opet da pise i da dize glas.Danima gledam tvoje pisanje i prosto nisam imao ideju sta da ti odgovorim.Obadvojica znamo koliko smo u pravu ali brate badava nam bilo ovi su gluvi u Beogradu i mi smo za njih neka tamo obicna vuko*** Imali smo ljude koji su bili na polozajima ali na nasu zalost osim za sebe nas nisu gledali.Realnosst je takva surova i bolna za nas koji volimo svoj kraj.Cenim sto neces da odustanse u svojoj borbi za pravdu i racunaj na mene,uvek sam tu da i dalje kukam,pisem,molim,trazim pretim.Mi smo za razliku od nekih Poljancani koji volimo svoj kraj kakvu takvu nasa je...
Ostavicemo bar trag ovde da se jos neko interesuje i trazi za Poljanicu.
Pozdrav svima!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

KOJI TO PUTEVI PROLAZE KROZ POLJANICU???? Empty Re: KOJI TO PUTEVI PROLAZE KROZ POLJANICU????

Počalji  vesna Sub Jun 01 2013, 20:53


Nemogu da se složim da naši poljančani nisu zainteresovani za pomenute puteve. Planovi su planovi , realizacija planova je živi život. Većina nas kada neide po planu , sklona je da pomisli da su u pitanju koje kakve malverzacije , ali treba ih i dokazati.Za sve što se dešava postoji razlog, kakav god daje , treba ga naći i delovati . Za ovo što se dešava sa putnom mrežom u Poljanici , odgovorno je preduzeće za puteve vranje i evo šta se desilo sa tim preduzećem . Da li ljudi po selima Poljanice znaju o ovome Question

10:20, 22.05.2013.
Bankrot vranjskog Preduzeća za puteve
Autor I.M. Izvor Južne vesti | Vranje

Privredni sud u Leskovcu doneo je odluku o bankrotu Preduzeća za puteve iz Vranja, nakon što je odbijen plan reorganizacije stečajnog upravnika.
Vranjski putari su sada u neizvesnosti jer ne znaju da li će preduzeće nastaviti sa radom, poput preduzeća u Nišu ili će se preduzeće dati pod zakup i nastaviti poslovanje.
Kako saznajemo, zainteresovanih kupaca već ima, a neki od najznačajnijih koji se interesuju za kupovinu ovog preduzeća su grčka „Terna“ i korporacija „Caričin grad“ iz Niša.


vesna

Broj poruka : 48
Godina : 56
Локација : beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

KOJI TO PUTEVI PROLAZE KROZ POLJANICU???? Empty Re: KOJI TO PUTEVI PROLAZE KROZ POLJANICU????

Počalji  Aca BPU Uto Jun 25 2013, 17:46

Ne, ja ovde ne prozivam Vranje i njegovo preduzeće z puteve, već prosleđujem šta piše o regionalnim putevima, taj akt je još uvek važeći jer drugog novog nema. Dakle, ne zanima mene da li je neko preduzeće propali ili ne, država treba da nađe načina da održava svoje regionalne puteve, jer na konto njih izdvaja sredstva, naplaćuje registraciju auta i druge stvari.
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

KOJI TO PUTEVI PROLAZE KROZ POLJANICU???? Empty Re: KOJI TO PUTEVI PROLAZE KROZ POLJANICU????

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu