П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UPOZNAVANJE

+11
Сармомир
NEGOSLAV
Срђан Станковић
Aca BPU
Arsa
Чика Љуба
g.z.schmid
Божидар
Kingofserbia
Ћоса
hexum77
15 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  hexum77 Uto Maj 04 2010, 19:13

Ja sam Aleksandar Cabrilo iz Panceva,majka mi je iz Vlase iz porodice Despotovic,svaka cast Dusanu sto je ovaj kraj Poljanicu pa i Vlase prikazao kao najlepsi kraj nase Srbije,samo tako nastavite zelim vam puno uspeha u daljem radu,veliki pozdrav iz Panceva.
hexum77
hexum77

Broj poruka : 1
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Uto Maj 04 2010, 20:06

Dobro nam dosao Aleksandre.
Hvala na lepim zeljama,ja se nadam da ce vremenom biti vise clanova koji ce pisati o nasoj prelepoj Poljanici.Sto se tice familije tvoje majke, Despotovice znam bas sve i sa svima sam dobar prijatelj.
Nadam se da ces nam malo pomoci da ozivimo malo ovaj forum a ja cu se potruditi da sajt poljanice malo doteram i osvezim novim slikama i podatcima.
Pozdrav!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Ja treci !!!

Počalji  Kingofserbia Sub Maj 15 2010, 18:07

Poštovani,
Kao prvo jedan veliki pozdrav za Ćosu koga licno znam a on mene ne tako dobro.Hvala mu sto se dosetio pre mene da napravi ovu stranicu-nadam se da će ovde okupiti sve Poljančane kako iz Srbije tako i iz dijaspore.Pa da se predstavim:

Zovem se Dragoljub Stošic,rodjen sam u selu Trstena iz mahale Popadici a od familije Vuci-Stošici. Trenutno zivim u Vranju.Bavim se kolekcionarstvom pretezno starim satovima i Etnologijom-sakupljanjem i otkupom starih satova i Etno predmeta.Volim putovanja i prirodu.
Kingofserbia
Kingofserbia

Broj poruka : 27
Godina : 62
Локација : Trstena,Vlase,Vranje-Srbija
Datum upisa : 14.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Ned Maj 16 2010, 09:51

Kingofserbia ::Poštovani,
Kao prvo jedan veliki pozdrav za Ćosu koga licno znam a on mene ne tako dobro.Hvala mu sto se dosetio pre mene da napravi ovu stranicu-nadam se da će ovde okupiti sve Poljančane kako iz Srbije tako i iz dijaspore.Pa da se predstavim:

Zovem se Dragoljub Stošic,rodjen sam u selu Trstena iz mahale Popadici a od familije Vuci-Stošici. Trenutno zivim u Vranju.Bavim se kolekcionarstvom pretezno starim satovima i Etnologijom-sakupljanjem i otkupom starih satova i Etno predmeta.Volim putovanja i prirodu.

Hvala na pozdravima Dragoljube.Želim da zajedničkim naporima pošto si i ti imao nameru da otvoriš ovako nešto napravimo da okupimo sto vise naših dragih Poljančana i svetu predstavimo svu lepotu našeg kraja.Što se hobija tiče tu smo slični oko starih satova se bavim i ja,takođe me intetesuju sve starine pa bi mogli da razmenimo mišljenja.Mene možeš naći svaki dan u Vranju u Elektrodistribuciji i bilo bi mi drago da me posetiš.
Veliki pozdrav!

PS.Ubacio sam te kao moderatora foruma pa izvoli druže da krenemo sa oživljavanjem ovog foruma.
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Ja treci !!!!!

Počalji  Kingofserbia Pon Maj 17 2010, 02:28

Zahvaljujem na dobrodoslici zemljak,a takodje zahvaljujem i na ukazanom mi poverenju i unapredjenju u moderatora.Trudicu se da opravdam vase ukazano poverenje onoliko koliko mi dozvoljava vreme i znanje.Hvala !!!
Kingofserbia
Kingofserbia

Broj poruka : 27
Godina : 62
Локација : Trstena,Vlase,Vranje-Srbija
Datum upisa : 14.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Pon Maj 17 2010, 19:56

Uopste ne sumnjam da ti sve posedujes.
Puno uspeha u radu!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Ja peti !!!!!

Počalji  Божидар Pet Jun 04 2010, 23:22

Pozdrav svim mojim zemljacima iz Poljanice.Ja sam Bozidar Stosic rodjen sam u selu Trstena 1963 godine.Danas zivim u Petrovcu na Mlavi,ozenjen i imam sina.Iz mog rodnog sela sam otisao jos davne 1976 godine,prvo u Smederevskoj Palanci a potom u Petrovcu na Mlavi.Od 1985 godine zivim u Petrovcu.
Божидар
Божидар

Broj poruka : 1
Godina : 60
Локација : Trstena,Vlase,Petrovac na Mlavi
Datum upisa : 04.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Sub Jun 05 2010, 07:38

Bozidare dobro nam dosao!
Nadam se da ces jos nekom od nasih zemljaka ili bilo kome, jer je forum otvoren za sve ljude dobre volje preporuciti da dodju i prosirimo malo aktivnosti.
PS.Sajt www.Poljanica.org trenutno ne radi,ovih dana uplaticu produzenje vremena za hosting.
Pozdrav!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Evo i mene

Počalji  g.z.schmid Sub Mar 12 2011, 21:27

Zdravo poljancani
Zovem se Gordana nekada Zdravkovic, danas po stranacki Schmid, to mu doje kao Kovacevic, po naski Very Happy Vise od pola zivota sam u Svajcarskoj, tu pustila neko novo korenje. Drago mi je da i Poljanica ima svoju internet stranu, bice vidjena u celom svetu. Mozda ce se tako zbliziti oni koji su se nekada davno udaljili jedni od drugih.
Srdacan pozdrav
Gordana

g.z.schmid

Broj poruka : 24
Datum upisa : 12.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Pon Mar 14 2011, 08:21

Dobro nam dosla Gordana!!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty ПОЗДРАВ ЗА ИВАНУ.

Počalji  Чика Љуба Uto Avg 09 2011, 20:40

Још једном добро дошла, Ивана. Као најстарији, имам част да поздравим најмлађег члана Форума. Верујем да си дете вредно, ангажовано и довољно радознало, заљубљено у свој родни крај, а то је оно што нам треба на овим страницама. Ја лично, а верујем и остали "одраслији" чланови, изузетно ценим мишљење младих о овом нашем послу и очекујемо нове идеје, предлоге, прилоге, критике, доприносе ... За почетак би било добро да нам пошаљеш неколико слика из свог Добрејанца па да илуструјемо текстове о том селу. У сваком случају, верујем да смо добили активног члана Форума, а своје обавезе у школи не можеш да занемариш због тога, то је тако јасно. Понављам гласно: ДОБРО ДОШЛА!
Чика Љуба.
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Čet Avg 25 2011, 09:48

Pozdrav za najnovijeg člana Gorana docu sa željom da se oseća kao kod kuće..Wink i da bude što aktivniji.
Pozdrav i dobrodošao!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Uto Nov 01 2011, 18:14

Pozdrav za novog clana Shone i prijatan boravak na forumu!


Poslednji izmenio Ћоса dana Uto Nov 01 2011, 18:16, izmenjeno ukupno 1 puta
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Arsa Uto Nov 01 2011, 18:16

Добро дошао Шоне!

Arsa
Admin

Broj poruka : 15
Datum upisa : 09.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Sub Jan 21 2012, 15:28

Novom clanu Dojcinu zelim dobrodoslicu,lepo druzenje i prijatan boravak uz aktivno ucesce sa nama na forumu...
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Uto Jan 24 2012, 19:51

Dobro nam dosao mali mitke,od tebe ocekujemo velika dela.... Wink
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty pozdrav od zlatokopci

Počalji  Ћоса Sre Jan 25 2012, 16:57

DOBAR DAN SVIM MOJIM POLJANČANIMA

Želim ovom prilikom da se samo prestavim koja sam u stvari ja zovem se Slobodanka
rodjena sam
uGolemo selo davne
1947 god. iz familije po nadimku Picanci,inače sada živim u Zlatokop to je odmah
selo preko Morave.
Sada sam u penziji imam vreme a i želju da se malo uključim u vaš forum ,jer bez
obzira koliko je godina
prošlo od kad sam otišla iz mog sela ja se uvek rado sećam svih mojih zemljaka,a
to su svi koji žive na
području poljanice od Goča do Vučja.Veliku zahvalnost što sam se priključila
vama dugujem ČIKA LJUBI
a on je moj dragi rodjak pa ga ovom prilikom Puno pozdravljam a zna se i moju Stanku.
JA bih zamolila članove da mi ne zamere za greške u pisanju jer se tek sada
uključujem u ovaj vid komunikacije.
Znam dobro da nas ima dosta po belom svetu ali bih zamolila sve ljude koji se
sećajuDANKE PICANKE amogu da se jave
da se malo potsetimo našeg detinjstva neka sejave.
Za sada toliko još jednom VELIKI POZDRAV ZA SVE MOJE POLJANČANE I ONE KOJI SE TAKO
OSEĆAJU

zlatokopci..

PS.Ova poruka je stigla na moj e mail posto je preko nje3ga registrovan forum!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Чика Љуба Sre Jan 25 2012, 18:46

Овај текст је Слободанка очигледно послала Ћоси уместо да га постави на форум. То није ништа чудно, ако се зна да Слободанка тек улази у ове наше "свете тајне", па је сваки текст у тим околностима велики успех. Она је доста млађа од мене, али није од оних који су расли уз компјутер. Исто као и добар део нас на форуму. Па сада идемо у "вечерњу школу" и морамо да молимо да нам се мало гледа кроз прсте. Знам са колико сам мука приступао рачунару када сам, пре неколико година, покушавао да нешто напишем. Сада је мало лакше, али далеко од тога да је једноставно.
Користим прилику да и ја поздравим Слободанку, поготово што сам одговран за њене садашње сладуњаве муке, које ће проћи. Јер дружење са нама и осталим Пољанчанима пружиће јој задовољство и напор се исплати.
Само напред и храбро, Слободанка. Што кажу Французи, "а лувраж, кураж".
Срећно и буди пример осталима.
Чика Љуба.
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Aca BPU Sre Jan 25 2012, 21:08

Bitno je da se mi razumemo, gospođa Slobodanka neka ne brine. Siguran sam da se mi svi dobro razumemo zajedno sa njom, a i oni koji čitaju. Pozdravljam Slobodanku i obližnje selo Kupinince, za koje me vežu male, velike uspomene iz davne prošlosti. Dobro nam došla!
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Срђан Станковић Ned Feb 05 2012, 15:32

Поздрав,
Желим да се најпре представим, зовем се Срђан Станковић живим у Новој Пазови, моја породица је пореклом из Пољанице, село Рождаце, тамо је рођен мој отац Стојан Станковић 1951. године.
Станковићи су из фамилије Чорбаџици, славимо светог Николу као крсну славу, а као и већина породица у Рождацу потомци су хајдука Грује Дурука, који се доселио у 18 веку, а откупио је шуме и ливаде од Турчина и основао село Рождаце.
Видим да форум информише о дешавањима у Пољаници, волео би да сазнам више информација о селу Рождаце садашњим житељима села као и о анегдотама и историјским догађајима који су везани за село.

Срђан Станковић

Broj poruka : 1
Godina : 45
Локација : Београд
Datum upisa : 05.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Чика Љуба Ned Feb 05 2012, 19:51

Дозволите ми, драги форумаши, да први пожелим добродошлицу нашем новом члану Срђану. Поздрављам га у своје и у име своје супруге (пошто не могу да говорим у име осталих чланова форума). Лепо је то што се повећава наше бројно стање, а још лепше што сада имамо човека из Рождаца, села на југозападној страни Пољанице. Немамо чланова који су пореклом још из неколико других села, али се надамо да ће их бити ускоро. Очекујемо да нам се Срђан придружи неким својим доприносом на овим страницама.
Вероватно има још наших чланова који знају где су Чорбаџици у Рождацу, а ја сам био у ту фамилију, код пок. Милована или његовог такође пок. сина Мирослава. То је тазбина мојег рођеног брата. Пошто би даље детаљисање залазило у приватност која не занима остале, са Срђаном можемо да разменимо пар приватних порука.
Надам се да ће овде и Срђан пронаћи доста занимљивости о своме селу, нарочито о стању у овим ненормалним зимским условима.
Поздрав за Срђана и све Пољанчане!
Чика Љуба.
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Uto Feb 07 2012, 18:31

Срђан Станковић ::Поздрав,
Желим да се најпре представим, зовем се Срђан Станковић живим у Новој Пазови, моја породица је пореклом из Пољанице, село Рождаце, тамо је рођен мој отац Стојан Станковић 1951. године.
Станковићи су из фамилије Чорбаџици, славимо светог Николу као крсну славу, а као и већина породица у Рождацу потомци су хајдука Грује Дурука, који се доселио у 18 веку, а откупио је шуме и ливаде од Турчина и основао село Рождаце.
Видим да форум информише о дешавањима у Пољаници, волео би да сазнам више информација о селу Рождаце садашњим житељима села као и о анегдотама и историјским догађајима који су везани за село.

Dobro nam dosao Srdjane,nadam se da ce se osecati kao kod kuce na nasem malom forumu a mi cemo pokusati da ti dsmo vise informacije o sadasnjem stanju u Rozdacu!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty DOBRODOŠLICA SRĐANU

Počalji  Aca BPU Sre Feb 08 2012, 00:24


Naravno, i ja želim dobrodošlicu Srđanu na naš i forum. Ja sam kao dete nekada negde bio u tom selu, iskreno se ne sećam nikakvih detalja. Čuo sam za familiju Čorbadžici i to su sve moje informacije o tom selu. Iskreno i na moju žalost, nisam ni čuo za hajduka Gruju Duruka, ovo je svakako nova informacija za mene. Iz Sela Roždace, imao sam, imam ga valjda i sada, školskog druga Petra Grujića. Išli smo u isti razred, obojica smo 1965. godište, a naravno išli smo u školu u Vlase. Razredni starešina nam je bio čuveni Mića Dodić - Brka.
Još jednom dobrodašao, a naći ćemo već zanimljive podatke o Roždacu i objaviti ih.
Pozdrav!
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Чика Љуба Pet Feb 10 2012, 20:21

Ацо, вероватно ниси обратио пажњу када си читао књигу Ристе Николића, јер је он написао о Груји Дураку исто ово што каже и Срђан. По Ристином тумачењу, Рождаце је добило име по старословенској речи рождаци што значи рођаци, јер су сви били пореклом од тога Грује Дурака. А ја нешто одавно мислим како исто звучи Дурак и Ђурак, па није искључено да су и моји преци (и твоји по бабине линије) пореклом из те фамилије. Јесте, претпоставља се да се мој чукун деда доселио из Станца. Али то не мора ништа да значи, јер су Станце и Рождаце некада били једно село (тако ми се чини).
Срђан је мене питао у вези Драгана Стојковића, родом из Рождаца, директора Предузећа за путеве (тако нешто) у Врању. Ја о томе не знам много, Ћоса вероватно може да пружи све податке.
Поздрав Дурацима, Ђурацима и осталим Пољанчанима.
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Pet Feb 10 2012, 20:49

Kako da ne znam,Dragan Stojkovic je direktor u direkciji za izgradnju,ja sam mu vec preneo da imamo novogo clana poreklom iz Rozdaca..Sa njim se vidjam cesto nesto u skupstini grada nesto u direkciji...Ako nesto treba mogu da prenesem Draganu sad cu mu reci i za poreklo Srdjana...Imam i njegov mobilni pa ako nesto treba tu sam.... Laughing
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu