П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM JE BROJNIJI I POSEĆENIJI

2 posters

Ići dole

FORUM JE BROJNIJI I POSEĆENIJI Empty FORUM JE BROJNIJI I POSEĆENIJI

Počalji  Aca BPU Uto Feb 14 2012, 15:22

Dragi forumaši i svi ostali koji čitate ove tekstove!
Vidim, a i Vi vidite da se povećao broj članova foruma, osim toga, forum je juče, 13. februara bio najposećeniji od svog nastanka. Bilo je ukupno 10. korisnika na forumu, što je oborilo rekord od 13. oktobra. Dobro, njije to neka cifra, ali za početak možda i jeste. Meni je drago zbog toga, novim članovima želim dobrodošlicu, a kako pojedini ne daju nikakve podatke o sebi, tako se ne možemo ni bliže upoznati. Ali nema veze.
Po mom mišljenju, trebalo bi konačno krenuti sa preuređenjem foruma, skratiti broj rubrika, spojiti srodne a po potrebi dodati i precizirati nove. Iskreno, i meni pravi probleme ova zima, ni ja nemam baš toliko vremena, a problemi su svakodnevni. Nadam se da ću u narednim danima uspeti da napravim neki nacrt skice i predstaviti ga forumu, kao i osnivaču Ćosi, pa kako se dogovorimo. Mislim da tu neće biti problema i da ćemo se lako usaglasiti.
Neznam kako ni ja ovo da shvatim a kamo li kako ćete vi: Ja sam, izgleda, jedini član foruma iz sela Uševca, koje nije baš malo i ima puno "zemljaka" po Srbiji i svetu, kao i u samoj Poljanici, naravno. Neznam zašto se niko ne pridružuje forumu, da li je moguće da nikoga ne zanima svoje selo ili selo svojih roditelja ili daljih predaka. Ja ne živim u Poljanici i vrlo retko odlazim u nju iz zdravstvenih, da tako kažem, razloga. U Uševcu imam samo oca od užih članova porodice, drugi imaju mnogo više, češće odlaze u Poljanicu, imaju internet ali se ne pojavljuju. Ali, kako ih nema, tako ovo i ne vide, osim ako se ne pojavljuju kao gosti ili skriveni. Eto, to sam napisao onako, neznam ni ja zašto, ovo poslednje, zanima me da li još neko čini bilo šta za korist mog sela a da je iz mog sela, ili je nezainteresovanost opšta, bez obzira na forum.
Toliko ovde, pozdrav svima!

Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

FORUM JE BROJNIJI I POSEĆENIJI Empty NI SI TI JEDINI KOJI VIDI OVE PROPUSTE

Počalji  Zlatokopci Uto Feb 14 2012, 17:40

DRAGI ACO
JA sam osetila malo ovu tvoju poruku kao ličnu tj. ija mislim da su i mladi a više oni
srednjeg i takozvanog trećeg doba postali veoma indeferentni šta se oko njih doga
pogotovo u kraju gde su rođeni pa nije važno gde trenutno žive ako imaju u kraju
gde su rođeni makar itrošnu praznu kuću,pa nisu valjda zaboravili izvora sa koga su
nekada pili vodu dok su čuvali stoku.JA sam dosta stara imam 65 god.
rođena sam 28 maja 1947 god.u Golemo selo posle završene osmogodišnje škole
otišla sam u Vranje tu sam radila do odlaska u penziju a sada živim tu blizu Vranja
u selo ZLATOKOP.Nemogu zbog zdravstvenih problema da dam neki poseban doprinos
za poboljšanje života mojih ljudi ali me živo interesuju problemi naših sela.
Ali kad čovek ode u penziju onda ga i oni što je sa njima radio zaborave,a tek gde da se
čuje njegova reč ako nije bar kafe kuvar u neku političku stranku.
PUno te pozdravljam u nadi da ćemo se malo bliže upoznati

Zlatokopci

Broj poruka : 12
Datum upisa : 09.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

FORUM JE BROJNIJI I POSEĆENIJI Empty Mali je ovaj veliki svet

Počalji  Aca BPU Čet Feb 16 2012, 03:29

Poštovana gospođo Danka! Kasno sam video Vašu poruku te Vam nisam odmah odgovorio. Ja sam iz sela Uševca, iz koga su me roditelji odveli u Beograd, sa bratom i sestrom. Napravili smo kuću na obroncima Avale u naselju Beli Potok. Majka mi je umrla na današnji dan pre tačno 25.godina a rodom je iz Drezgovice, iz nekada poznate familije "KARINCI". Moj otac nije zapamtio svog oca jer je umro po povratku iz rata od inficirane ubodne rane. Njegova majka se preudala u Baljkovac a on i njegov brat su ostali sa babom. Ja i brat živimo kod Avale, obojica smo oženjeni, on radi a ja sam već u penziji. Sestra nam je bila udata u Boleču, umrla je 2006.g.u 39.godini. Otac nam je, nakon što se penzionisao, odlučio da se vrati u zavičaj i tamo sada živi. Mi ga povremeno obilazimo a dođe i on do nas na par dana, jer u Uševcu gaji živinu, kozu i obrađuje baštu za svoje potrebe. Eto, to je otprilike kratka biografija moje porodice. Inače, iz Vama obližnjeg sela, Kupinince imam komšiju Ivu Smiljkovića, koji se ovde prizetio. Toliko za sada, primite puno pozdrava. Privatne poruke mi možete slati na moju e-mail adresu: aca_pejkovic@hotmail.com
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

FORUM JE BROJNIJI I POSEĆENIJI Empty Re: FORUM JE BROJNIJI I POSEĆENIJI

Počalji  Zlatokopci Sub Feb 18 2012, 14:45

DRAGI ACO

Nešto mi je kompjuter bio u blokadi te VaM nisam odgovorila na vaše pismo ja sam imala sina ićerku,
ali sam bez ćerke ostala 2009 god. umrla je u 44 god. od karcinoma,ostavila nam je dva unućica
na čuvanje oni su studenti u Beograd oboje.Imamo sina mlađeg od nje oženjenog i od njega imamo

unuke idu još u srednju školu.Inače i moja majka je bila iz Smiljevića a otac mi je izGolemog sela.
JA slabo odlazi tamo zbog zdravstvenih problema inače mi tamo i sada živi brat i bratanica
Ali su mi dragi svi ljudi od Devotina do Leskovca i sve ih smatram mojim zemljacima pa makar
bilo gde da žive.JOš jednom puno pozdrava za celu tvoju porodicu.

Zlatokopci

Broj poruka : 12
Datum upisa : 09.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

FORUM JE BROJNIJI I POSEĆENIJI Empty Re: FORUM JE BROJNIJI I POSEĆENIJI

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu