П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

realizovano ,nerealizovano

Ići dole

realizovano ,nerealizovano Empty realizovano ,nerealizovano

Počalji  vesna Pet Feb 21 2014, 23:40

Hvala Bogu , rupe na putu Vranje –Miovce su ,,zakrpljene,,.Jedno obecanje je ispunjeno , plan realizovan .   A  sta se desava sa realizacijom sanacije Crkve Sv.Nikola u Gradnji  Question  Crying or Very sad 

pozdrav

vesna

Broj poruka : 48
Godina : 56
Локација : beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

realizovano ,nerealizovano Empty Re: realizovano ,nerealizovano

Počalji  vesna Ned Mar 09 2014, 22:57

Kontaktirala sam ljude iz Vranjske Eparhije . Otac Marko me je mailom informisao da se Crkvena opstina Gradnja trudila i u predhodnom periodu  da оbnovi Crkvu, da postoji комплетнa грађa за кровну конструкцију, da je potreban crep kojimbi se pokrila crkva, u razgovorima su za cemt koji je potreban za malterisanje  ,da ce se otvoriti ziro racun .Sve ovo me je neopisivo  usrecilo i dalo nadu ,MEDJUTIM  nije mi jasno zasto medju ljudima  postoji nejasnoća u vezi nekih materijalnih sredstava  namenjenih popravci Crkve  za unazad 6,7 godina ,suma koja se prepričava je negde od 100 hiljada do 140 hiljada . Zasto postoje ovakve price ...da li postoji  protok informacija   ili  ne  .Nisam jos uvek dobila odgovor .
Nemam reči ,ali Bog mi je svedok  koliko sam tužna sto je Crkva sv.Nikola  prepuštena vremenu ..onda se malo ljutim i kritikujem parohijane ...pa onda mi bude neprijatno sto kritikujem ljude koji su prepusteni sebi i onda  nadjem opravdanje jer im TREBA  DUHOVNI PODSTICAJ  I DUHOVNO PODRŽAVANJE  ŠTO jedan paroh nemože fizički da izdrži, pogotovu što su parohijani stariji i nada sve tradicinalni  ... osim  svog Sveštenika  doživljavaju mnogo dalje od sebe za razliku od novice laboranta.Nadam se da ste me razumeli ... svaka cast novici i neka njemu i njegovoj porodici Bog da  zdravlja jer  je bio od  neopisiveo velike pomoci i mom deda Ljubi ...ali  parohijani imaju i svog paroha kome bi trebalo da mogu da  povere svoje  sumnje, probleme, grehove...cini mi se da toga nema ...zasto ...verovatno zato  sto je  neophodna duhovna podrška ako ne i duhovno obnavljanje jer ono sto su na VELIKI PETAK 2013.  radili u Golemomselu organizujući humanitarni koncert   je  sačuvaj Bože i Bog nek im oprosti.
Eto dobih nadu  i verujem da cu uskoro videti na sajtu Spske pravoslavne crkve ziro racun  koji ce svima nama koji nezive u Gradanjskoj parohiji , dati sansu da ucestvujemo  u popravci Crkve koja je  poslednji put obnovljena 18.oktobra 1899.
pozdrav

vesna

Broj poruka : 48
Godina : 56
Локација : beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu