П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NE MOGU DA VERUJEM!

3 posters

Ići dole

NE MOGU DA VERUJEM! Empty NE MOGU DA VERUJEM!

Počalji  Aca BPU Čet Okt 20 2011, 12:39

Danas, 20.oktobra o.g. u Poljanici bi trebalo da se obeleže dva važna događaja. Jedan je dan osnovne škole u Vlasu. Drugi je dan stradanja 130. Uševčana, civila, među kojima je bilo žena, dece od nekoliko meseci, staraca, koje je tadašnja okupatorska bugarska vojna formacija na zverski način pogubila. Da li će ovaj datum biti obeležen i kako, saznaću do večeras. Ali ne mogu da verujem, da na moje pitanje, po čemu škola u Vlasu nosi ime po današnjem datumu, koje sam postavio pre pet dana, a tema je 15.puta pogledana -NIKO NIJE ODGOVORIO. Ja zaista nemam komentar. Iz više razloga ne živim u rodnom kraju, ali da sam tamo, na svoj način bih se potrudio i makar iz svog džepa kupio i postavio venac na spomen ploči, koja je u vezi sa drugim događajem postavljena kod škole u Uševcu. Zna se ko je za to zadužen i odgovoran, da li će to i učiniti - znaće se do mraka. U slučaju da se ništa ne učin po tom pitanju, ostaje mi da se razočarano postidim i upitam: "ŠTA RADI AKTUELNA LOKALNA VLAST U MOM ZAVIČAJU I ZAŠTO UOPŠTE POSTOJI"?! Sviđalo se to nekome ili ne.
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

NE MOGU DA VERUJEM! Empty Re: NE MOGU DA VERUJEM!

Počalji  Ћоса Pon Okt 31 2011, 17:59

Ovde sam ocekivao od autora sledeci komentar i bar jedno izvinjenje!!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

NE MOGU DA VERUJEM! Empty NE RAZUMEM...

Počalji  Aca BPU Pon Okt 31 2011, 21:49

Verovatno će uskoro sneg, možda i iz vedrog neba, kad se moderator setio da bar nešto napiše, pa makar to bila i čestitka nekom članu foruma i jedna nerazumljiva rečenica. Skromno, ali za pohvalu, mada se iz statistike vidi da svakodnevno posećuje forum. I to je lepo. Samo neznam kakaav sam komentar trebao da napišem, da li da komentarišem svoj post, šta li već?! Od 28. članova foruma, ne računajući mene, valjda je bar neko trebao da nešto napiše, obaveštenje o proslavi dana škole, postavljenje venca na spomenik u Uševcu, da me ispravi, demantuje, kritikuje...ja mislim da ovaj forum zbog toga i postoji.
Što se tiče izvinjenja, stvarno neznam kome i zašto da se izvinem, pet puta ponovo čitam ono što sam napisao, ne vidim da sam ikoga uvredio ni na bilo koji način. Što se lokalne vlasti tiče, nju ne čini valjda jedno lice, ja nikoga nisam imenovao, savet mesne zajednice bi trebalo da broji određen broj članova (što se tiče Vlasa). Moje selo pripada toj mesnoj zajednici, nema svoju, i ne može da zaobiđe onu kojoj pripada, ma koliko mala ovlašćenja ili ingerencije ona imala.
Ovaj forum se čita u raznim krajevima sveta, gde god žive ljudi poreklom iz Poljanice, Vlasa ili Uševca, pa neka sude vreme i oni, a ne par članova foruma koji se oglašavaju. Zbog onoga što pišem, ja zaista nemam razloga da se stidim.
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

NE MOGU DA VERUJEM! Empty Re: NE MOGU DA VERUJEM!

Počalji  Ћоса Uto Nov 01 2011, 18:11

Potrudicu se da budem kratak i pojasnim ono sto je nekima nejasno ovde.
Prvo ja nisam moderator ovog foruma vec osnivac i administrator sto se morate sloziti pravi veliku razliku izmedju ta dva pojma modeliranja i administriranja...Naravno da svaki dan posecujem forum iz bezbedonosnih razloga,a sto se tice mog pisanja cika Ljubi sam napisao zasto malo pisem i ne zelim da se ikome pravdam.Samo cu zbog svih clanova napomenuti da sam previse zauzet kako na poslu tako i radom na terenu te sam za pisanje ostavio zimski preiod.Koristimo lepo vreme da odradimo jos po nesto u nasoj MZ nije mnogo ali se ipak nesto desava i radi!
Sto se izvinjenja tice napisao sam u ime clanova saveta jer se ocigledno post odnosio konretno na nas,namerno nisam hteo da napisem da su dan skole i spomen cesma obelezeni na nacin kako to dolikuje ali sam ocekivao da Aca sam kaze posto je napisao da ce"do veceras"(20.10.) znati sta se desilo.Nemam nameru da ovaj forum ide ovim putem,prepucavanja ali iz svakog Acinog posta se oseca velika doza netrpeljivosti kako prema gradu Vranju tako i prema aktuelnoj vlasti....Aco ja zaista ne znam ali ti znas sigurno razlog ali te zaista molim da kada budes pisao nemoj nista licno (kao svi znaju kako Cosa zivi i slicno),smanji negativnu energiju u svojim postovima i nece biti problema!
Pozdrav svim forumasima!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

NE MOGU DA VERUJEM! Empty RAZJAŠNJENJE

Počalji  Aca BPU Sre Nov 02 2011, 03:25

I ja ću se truditi da odgovor na odgovor bude što kraći. Preskočiću sve, da ne zamaram čitaoce i forumaše. Ćosa traži od mene da u mojim postovima bude manje negativnog naboja i netrpeljivosti, kao i da ne iznosim ništa lično (kao Ćosa ima i dobro živi) tako nekako. E, pa ovako Ćoso: Ja iskreno neznam kako ti živiš i koliko imaš, ali ti pred forumom i pred Bogom i od srca želim da joše bolje živiš i još više imaš. Razlog moje netrpeljivosti prema gradu Vranju i aktuelnoj vlasti nije od juče ni od letos, već od kako znam za sebe. Tačnije, od dana kada sam morao da napustim Poljanicu i preselim se ovde gde jesam. Naravno, veća je kad dođem u rodno mesto i vidim stanje onakvo kakvo je. Nemaš potrebe meni da se pravdaš, naravno, jer ja lično tebe i ne krivim, niti to igde piše, osim jedne šale na fb. Da se ne vraćamo u neprijatnu blisku prošlost, problem je u tome što tebe moram da tretiram sa više aspekata: Kao čoveka, kao osnivača ovog foruma, kao predsednika mesne zajdnice u mom zavičaju i odbornika u opštini ili gradu Vranju, čak i neznam kakva je organizacija vlasti, primetio sam da se po celoj Srbiji razlikuje. Kada si postavljen ne te dve funkcije, morao si da računaš na to da će neko tebe lično prozivati, mada ja ni to ne činim. Ne prozvati, loše sam se izrazio, već tebe pitati, od tebe tražiti, pa, Bože moj, tebe i kritikovati. Takav je život, šta da s radi. Da nisi na tim funkcijama, sigurno bi se u svemu složio samnom, ja te razumem i veruj mi, ne krivim te.
Dakle, da razjasnimo, ja na forumu neću (ili ću se maksimalno truditi) da ni jednom rečenicom prozovem aktuelnu vlast, niti pojedinca, moji postovi neće imati negativnog naboja, i sa te strane možeš biti miran. Držaću se strogo onih tema poput čika Ljube, pisati o Poljanici, ono što znam, ne kriveći nikoga, čak ni bugarsku vojsku koja je u jednom danu pobila onoliki narod u mom selu 1915.g. A što se tiče razvoja Poljanice, njenog spasavanja od pustoši, nemara i zapuštenosti, koristiću druge vidove komunikacija, one koji su zakonom dozvoljeni. To pravo ima svaki državljanin ove države, da se bori za napredak svog rodnog sela, ali ponavljam, ne na ovom forumu. Na žalost, ne postoji drugi koji bi se bavio tim temama, pa sam, eto, možda malo (zlo)upotrebio ovaj forum koji si ti osnovao. Što se tiče Poljanice, mog i drugih sela, ni ti ni ja ih nismo osnovali, vlast neka radi šta radi, a ja ću kao građanin da radim štra budem radio. Od danas, od ovog momenta, ti si ovde, nadam se da se slažeš, samo osnivač i član foruma, i sve što sa tim ide. Ako jednom budem prekršio pravila foruma, slobodno me ukloni, neću ti zameriti i ne moraš to ni spominjati.
Želim ti sve najbollje u danima i godinama koje dolaze. Pozdrav i onima koji su ovo pročitali i sve najbolje.
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

NE MOGU DA VERUJEM! Empty Re: NE MOGU DA VERUJEM!

Počalji  Arsa Čet Nov 24 2011, 13:31

Da pokušam i ovde da budem "zaprška" i da nešto napišem..Osnovna škola Vlase ne nosi naslov 20.Oktobar ni po danu oslobodjena Beograda a ni datumu stradanja meštana Uševca.Koliko su mi rekli da su Uševčani stradali pre 20 oktobra negde 15-16 og saznaću tačno i obavestiti ovde,a oko 20 oktobra 1949 godine je škola u Vlasu od neke tkzv.srednje gimnazije koja se zvala B.Nušić promenila naziv u 20.Oktobar Vlase.Daću vam tačne podatke za neki dan jer sam čuo da to ima bivši direktor škole Vecko.

Arsa
Admin

Broj poruka : 15
Datum upisa : 09.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

NE MOGU DA VERUJEM! Empty Bilo bi dobro

Počalji  Aca BPU Čet Nov 24 2011, 17:52

Nisi Arso nikakva zaprška, kamo sreće kad bi i drugi bili tako aktivni. I ja imam podatak da se masakr u Uševcu desio pre 20.oktobra. Nastavnik Velibor Jović - Vecko mi je kratko, na zamenu, predavao srpski, ako zna, verujem da će biti objektivan. Pozdrav!
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

NE MOGU DA VERUJEM! Empty Re: NE MOGU DA VERUJEM!

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu