П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZAŠTO ĆUTI POLJANICA (FORUM)

2 posters

Ići dole

ZAŠTO ĆUTI POLJANICA (FORUM) Empty ZAŠTO ĆUTI POLJANICA (FORUM)

Počalji  Aca BPU Ned Dec 18 2011, 22:36

Zdravo moji Poljaničani, ma gde bili!

Čekao sam da prođe dugo i toplo leto, kao i solidno topla jesen, pa da zimske dane provodimo na našem forumu. Ipak, uđosmo u drugu polovinu decembra, a već 2. nedelje niko ništa nije napisao. Naravno ni ja. Zato se i pitam zašto smo se ućutali?! Ne verujem da neko od nas gore živi nego prošle godine, bar ne mnogo gore, a verovatno ni
bolje, pa mislim da posao nije glavni razlog. Da li smo iscrpili teme? Da li smo postali dosadni jedni drugima?

Jedan broj članova foruma, računajući i mene, redovno se pojavljuje na Facebook, što znači da vreme nije faktor, zapravo nemanje vremena. Ako ovako nastavimo, forum će jedva "živeti".

Pozdrav svima...
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ZAŠTO ĆUTI POLJANICA (FORUM) Empty Re: ZAŠTO ĆUTI POLJANICA (FORUM)

Počalji  Ћоса Sre Dec 21 2011, 21:39

Nemam sta da dodam obadvojica ste u pravu,ja sam omanuo najvise u pisanju a obecao sam i potrudicu se da odrzim obecanje da sa prvim snegom aktiviram i svoje pisanje.Ne vredi da se pravdam ima ser toliko vreme za bar jednu temicu u toku nedelje i bila bi steta da sada odustajemo kada ima dosta poseta,jos da se potrudimo i animiramo nase prijatelje da se malo ubace i napise bar po par recenica sve bi bilo drugacije.Ja se nadam da ce biti bolje zima tek dolazi....
Pozdrav svim posetiocima foruma!

PS.Dragi Poljancani opustite ruke i ajmo malo da pisemo,nemojte mnogo da obracate paznju na gramatiku ce se razumemo nekako... Very Happy
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZAŠTO ĆUTI POLJANICA (FORUM) Empty SVE IMA SVOJE RAZLOGE

Počalji  Aca BPU Čet Dec 22 2011, 02:09

Pa i ja mogu da potvrdim da su čika Ljuba i Ćosa u pravu, šta bih drugo rekao. Ipak, tačno je da je veliki broj nas iz Poljanice na fb. Bez uvrede, to se i na mene odnosi, nas trojica smo ipak stariji a na fb su sve mlađi ljudi. Porazno se osećam ali činjenica je da Poljanica, kao svoje ili rodno mesto svojih predaka, mlađima nije mnogo zanimljiva. Ja kao razlog vidim (ne samo u Poljanici) evidentnu zapuštenost i napuštenost srpskih sela. Mnoge Poljanica zanima kao mesto za odmor i eventualno vikend i praznik. Još gore je što, moram tako da kažem, naši iz gradova odu u selo da se manje više ogrebu za mnoge proizvode. Nije dobro da se od sela uzima a da mu se ništa ne daje. Nadam se da ću biti pravilno shvaćen, možda je i smešno, ali ja bih u Devotinu postavio neku vrstu carine prema Vranju, da se carini sve što se iz Poljanice iznosi, voće, povrće, namirnice, drva, sve. Malo sam se našalio ali u ovoj šali ima nečeg istinitog i veoma ozbiljnog. Opet ću da se dotaknem one čika Ljubine sonde, ko je to čitao zna na šta mislim. Samo jedan primer, a ima ih na stotinu: u domaćinsvu u nekom selu, živi star i iznemogao bračni par. Bori se sa zemljom i stokom i izvuku neki dinar i dosta namirnica. Dođu deca i unuci, pokupe sve što vredi a da ništa nisu doneli, osim prevaziđenog mob.telefon, poluispravnog tv i stare iznošene odeće. Gledao sam to rođenim očima. Oni koji žive u Poljanici, znaju kako je kad se već u četiri popodne smrkne a raskaljaju putevi. Gde ti mladi da idu i šta da rade?! Eto razloga zašto ne pišu na forumu. To je samo jedan od razloga. Aj što se "ućutao" forum, ja sam zabrinut da skroz ne zaćuti sama Poljanica. To bi trebalo da zabrine državu, sto stranaka i partija, a nijedna ne nudi pravo ili ma kakvo rešenje po tom pitanju. Ja znam rešenje, ali sam beznačajna kap u okeanu. Ko mene i nas na forumu šta pita?! Ali sačuvajmo bar uspomene na naš kraj, jer postojeće stanje mi ne garantuje njegov opstanak u dogledno vreme. Ovo je bilo iz duše i iskreno jadanje. Pozdrav svima, malo ću da razvučem ovu temu u toku zime.
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ZAŠTO ĆUTI POLJANICA (FORUM) Empty Re: ZAŠTO ĆUTI POLJANICA (FORUM)

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu