П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZAHVALNICA

Ići dole

ZAHVALNICA Empty ZAHVALNICA

Počalji  Aca BPU Sre Avg 15 2012, 23:37



Želim u ovoj rubrici da se javno zahvalim Ćosi, koji mi je dostavio knjigu Poljanica i Klisura od Riste T. Nikolića izdanje od 1904. godine. O tome koliko je knjiga dobra, pisaću drugi put, i šteta je za mene što ovu knjigu nisam posedovao ranije, mnogo ranije. Ćosi sam neizmerno zahavalan, jer je knjigu uredno kopirao i složio, te mi iz dalekog zavičaja poslao ovde na Avalu pored Begrada. Za isto je verovatno imao izvesne troškove i potrošio je dragoceno vreme, ali ću već nekako naći načina da mu se konkretno zahvalim, a kako, to ne bih ovde pisao. Ovim Ćosa potvrđuje još jednom da je zaista odgovoran za Poljanicu uopšte, za njen napredak koji ne zavisi samo od njega, kao i da voli svoj zavičaj - našu Poljanicu. JOš jednom - ĆOSO, VELIKO HVALA!

Sa druge strane, moram da zamerim mojim nastavnicima iz o.š. "20. oktobar" u Vlasu što nam nisu ni spomenuli postojanje ove dragocene knjige, bar je se tog ne sećam a imam dobro pamćenje. Možda bi neke stvari išle drugačijim tokom. Takođe, pošto je knjiga izdata pre 108. godina, podaci su vrlo stari, te smatram sebi za obavezu da pokušam da nastavim da napišem nešto o Poljanici, možda i Klisuri, a nadovezujući se na slavnog Ristu T. Nikolića. Međuprostor je veliki, starih ljudi već odavno nema iz tog doba, pa će to ići teško, ali pokušaću da bar za neka sela napišem podatke o familijama i bitnim pojavama koje su obeležile 20-i i početak 21-og veka, a što je važno za Poljanicu. Onoliko koliko budem uspeo, a naravno očekujem i podršku naših forumaša, da ih ne imenujem, to su svi oni koji se oglašavaju na forumu ili bar prate šta se na njemu događa. Moja kućna biblioteka je mnogo bogatija za jednu vrlo dragocenu knjigu. Puno hvala Ćosi, sad i zauvek, a ostalima veliki pozdrav!
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu