П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SREĆNA SLAVA SV. NIKOLA

3 posters

Ići dole

SREĆNA SLAVA SV. NIKOLA Empty Re: SREĆNA SLAVA SV. NIKOLA

Počalji  Чика Љуба Čet Dec 20 2012, 19:06

Хвала Ацо и са моје стране. Ни у мојој родној кући више нико не слави и не пали свећу а тако је, како сам кажеш, у многим кућама Пољанице. Ми, који смо се мало удаљили, трудимо се да сачувамо барем нешто од традиције, онолико колико умемо и колико нам нови услови дозвољавају. Јуче и данас сви Срби су славили: неки код своје куће а неки у гостима. Свима нека је са срећом!
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

SREĆNA SLAVA SV. NIKOLA Empty Re: SREĆNA SLAVA SV. NIKOLA

Počalji  Ћоса Čet Dec 20 2012, 07:50

Hvala Aco na lepim željama!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

SREĆNA SLAVA SV. NIKOLA Empty SREĆNA SLAVA SV. NIKOLA

Počalji  Aca BPU Sre Dec 19 2012, 19:56

Pošto mi za druge članove foruma nije poznato, želim da čika Ljubi i Ćosi čestitam krsnu slavu Svetoga Nikolu, sa željom da još dugo slave i budu živi i zdravi što je moguće duže. To je ujedno i devojačka slava moje pok. majke, a na današnji dan, nakon 20 -ak dana po rođenju, kršten sam u crkvi Sv. Prokopija u Golemom Selu. Krstio me pop Božidar - Boža Milošević.

Dakle, još jednom srećna slava, a u kući moje majke, gde je nekada živelo i po 20. duša, danas nema nikoga. Tamo više niko ne pali slavsku sveću, kao i mnogim kućama Poljanice, na žalost.
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

SREĆNA SLAVA SV. NIKOLA Empty Re: SREĆNA SLAVA SV. NIKOLA

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu