П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРЕДСТОЈЕЋИ ИЗБОРИ ЗА САВЕТЕ МЕСНИХ ЗАЈЕДНИЦА.

2 posters

Ići dole

ПРЕДСТОЈЕЋИ ИЗБОРИ ЗА САВЕТЕ МЕСНИХ ЗАЈЕДНИЦА. Empty ПРЕДСТОЈЕЋИ ИЗБОРИ ЗА САВЕТЕ МЕСНИХ ЗАЈЕДНИЦА.

Počalji  Чика Љуба Uto Mar 19 2013, 22:44

ИЗБОРИ У МЕСНИМ ЗАЈЕДНИЦАМА.
Ова тема заслужује нашу посебну пажњу, па предлажем да и овде покренемо малу расправу о томе. Не треба објашњавати од какве је важности избор правих људи који ће водити месну заједницу и заступати интересе наших села у Врању, јер тамо других представника немамо.
Данас је расправа на ову тему много једноставнија него раније, јер имамо много људи са приступом интернету, не морамо да састанчимо, довољно је да овде, или на другом месту у друштвеним мрежама, о свему поразговарамо.
Расправу је, на неки начин, покренуо Бранислав Рок, што је за дивљење с обзиром да се ради о човеку који не би морао да се брине о Пољаници. Треба да му се придеружимо и ми остали, пореклом из тога краја, који тамо не живимо и не можемо да се кандидујемо, али можемо да помогнемо својим предлозима, јер и нама је стало да наша села добију праве органе локалне самоуправе преко којих ће радити на унапређивању квалитета живота у нашем крају. Али је основни терет на становништву наших села које не би смело да пропусти ову прилику.
Избори ће се одржати 28. априла ове године. Времена има довољно ако се одмах пређе у акцију. Како то иде у техничком смислу, о томе могу да говоре други (рецимо Аца, али не само он) који су се више пута бавили тим проблемом. Но, то је лакши део посла. Теже ће бити да покренемо и заинтересујемо људе, прво за активно учешће у расправи, а затим и за прихватање функција у Савету МЗ па и места председника тога Савета, јер су ово волонтерске функције.
Прво треба установити кључ за избор чланова Савета. Било би пожељно да буду заступљена сва села; да буде људи који живе стално на селу и оних који су претежно у граду; да имамо по некога из свих заступљених занимања (земљорадници, сточари, шумски радници, воћари, трговци, здравствени и просветни радници, итд), да неко остане из досадашњег Савета, ради континуитета. Итд.
Поздрављам све Пољанчане, посебно из МЗ Власе, и желим успех у овом важном послу! Волео бих да се овде отвори жива расправа. Ако сада нешто не учинимо за себе, немамо право да се жалимо на однос органа власти нити на сопствену судбину.
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

ПРЕДСТОЈЕЋИ ИЗБОРИ ЗА САВЕТЕ МЕСНИХ ЗАЈЕДНИЦА. Empty Izbori

Počalji  Ћоса Sre Mar 20 2013, 13:54

Lepo je što je čika Ljuba otvorio ovu temu jer zaslužuje veliku pažnju i učešće što većeg broja ljudi kako bi se izabrao što bolji savet.Moram da se osvrnem na stari izborni zakon po kome su sva sela u MZ Vlase uvek bila zastupljena u savetu.Do sada je sastav bio sledeći: Vlase 3-člana,Gradnja 2-člana,Uševce 2-člana ostala osam sela po jednog člana što je ukupno bilo 15 članova od kojih se nakon konstituisanja birao predsednik,zamenik i ostala radna tela.Članovi saveta su birani na zborovima građana po selima.Sada po novom zakonu se menja situacija sačiniće se jedinstvena lista kandidata koji će biti izabrani tajnim glasanjem.Sada svaki kandidat mora da sakupi određen broj potpisa (još nije utvrđen tačan broj) i bude na listi za glasanje.
Teoretski je čika Ljuba lepo to objasnio kakav bi savet trebao da bude sa čim se i ja slažem.Praktično možemo da odemo u drugu krajnost,da bude savet sačinjen od članova meštana par najvećih sela,što verujem neće biti dobro po ostala naseljena mesta.Čak se pominje i da se smanji broj članova na 11,ja se nisam složio sa tim na sastanku u Vranju jer bi pravednije bilo da svako selo ima bar jednog predstavnika.Kako god da bude kao dosadašnji predesdnik saveta poželeću puno uspeha novom sazivu i mnogo bolje rezultate u radu...
Nadam se da će se još neko javiti sa novim idejama i da otvorimo zdravu diskusiju a sve za dobrobit naše Mesne Zajednice i čitave Poljanice!

http://www.okradio.rs/vesti/lokalne/izbori-za-mesne-zajednice-28-aprila_30242.html
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ПРЕДСТОЈЕЋИ ИЗБОРИ ЗА САВЕТЕ МЕСНИХ ЗАЈЕДНИЦА. Empty Re: ПРЕДСТОЈЕЋИ ИЗБОРИ ЗА САВЕТЕ МЕСНИХ ЗАЈЕДНИЦА.

Počalji  Чика Љуба Sub Mar 23 2013, 12:41

Е мој куме! Судећи по досадашњем интересовању, не очекује нас ништа боље него што је до сада. Иста прича. Сада, када можемо да утичемо на своју судбину (колико-толико) ћемо да ћутимо, да чекамо, посматрамо из прикрајка и зезамо се. А онда, када избори прођу, да кривимо све и свакога само не себе. Па да зовемо некога из Врања, Београда, можда из Сразбура, да уради оно што смо требали сами.
Поздрав!
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

ПРЕДСТОЈЕЋИ ИЗБОРИ ЗА САВЕТЕ МЕСНИХ ЗАЈЕДНИЦА. Empty Re: ПРЕДСТОЈЕЋИ ИЗБОРИ ЗА САВЕТЕ МЕСНИХ ЗАЈЕДНИЦА.

Počalji  Ћоса Sub Mar 23 2013, 17:11

Kume niste mi verovali,volontera nema a dobrovoljci poginuli 1941 godine!
Ajmo svi da lajkujemo a savet kao savet ce biti izabran pa Bog na pomoci!
Nemoj da brines za krivce uvek su tu, to je predsednik saveta, kako god se on zvao i savet MZ....a hvala Bogu kriticara imamo dosta po novoizabranim neka je Bog na pomoc! Pozdrav!

Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ПРЕДСТОЈЕЋИ ИЗБОРИ ЗА САВЕТЕ МЕСНИХ ЗАЈЕДНИЦА. Empty Re: ПРЕДСТОЈЕЋИ ИЗБОРИ ЗА САВЕТЕ МЕСНИХ ЗАЈЕДНИЦА.

Počalji  Чика Љуба Uto Mar 26 2013, 17:23

Веровали смо ти, куме, и јесмо и нисмо. Другачије је било у време када си ти биран на ту функцију. Сада имамо толико наших земљака на разним друштвеним мрежама, ми (група нас) покушавамо већ пар година да покренемо те људе на размишљање о свом родном крају - а оно ништа. Веровао сам, могао сам да се закунем, да не би било масовнијег одзива за било коју конкретну акцију у Пољаници, рецимо да се очисти корито Ветернице. Али нисам веровао и налазим се у чуду због чињенице да ни овако, писаним путем, многи појединци нису спремни да нешто подрже или да оспоре. То ме депримира и тера ме на црне мисли када је у питању будућност Пољанице!!
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

ПРЕДСТОЈЕЋИ ИЗБОРИ ЗА САВЕТЕ МЕСНИХ ЗАЈЕДНИЦА. Empty Re: ПРЕДСТОЈЕЋИ ИЗБОРИ ЗА САВЕТЕ МЕСНИХ ЗАЈЕДНИЦА.

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu