П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MLADI SE INTERESUJU ZA ZAVIČAJ SVOJIH PREDAKA

4 posters

Ići dole

MLADI SE INTERESUJU ZA ZAVIČAJ SVOJIH PREDAKA Empty MLADI SE INTERESUJU ZA ZAVIČAJ SVOJIH PREDAKA

Počalji  Aca BPU Sub Jun 08 2013, 13:32

Ne bih da ispadne da se hvalim, ali moj bratanac, sin od mog rođenog brata odd strica, interesuje se za Poljanicu. Dečak ima samo 16.godina i osvoji je treće mesto na republičkom takmičenju iz istorije. Kaže da mu se sviđa Poljanica, sva sela u njoj, zanima se za crkve, događaje iz istorije...iako su i on i njegov otac rođeni u Beogradu, i to u centralnom delu grada.
Pošto je jop maloletan i ne može da putuje bez saglasnosti roditelja, ovim poručujem svim roditeljima i dedovima, da ukoliko kod dece postoji ineresovanje za Poljanicu, tu decu odvedu u svoj zavičaj i pokažu im značajne stvari. Mi ne možemo da znamo šta će u skorooj ili daljoj budućnosti biti sa Poljanicom, zato mladi moraju znati, kade već žele, odakle su im koreni, gde im počivaju daleki preci.
Pozdrav svima.
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

MLADI SE INTERESUJU ZA ZAVIČAJ SVOJIH PREDAKA Empty Re: MLADI SE INTERESUJU ZA ZAVIČAJ SVOJIH PREDAKA

Počalji  Ћоса Sub Jun 08 2013, 14:23

Cestitam malom bratancu od Ace sto se interesuje za Poljanicu.Aco a sto da se i ne hvalis,ovo je za ponos i diku,svaka cast...Ja mislim da su i roditelji uticali da mali pokaze interesovananje za svoj kraj a naravno i stric Aca .. Very Happy
Sve pohvale i pozdrav iz Poljanice!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

MLADI SE INTERESUJU ZA ZAVIČAJ SVOJIH PREDAKA Empty Re: MLADI SE INTERESUJU ZA ZAVIČAJ SVOJIH PREDAKA

Počalji  Filip Pejkovic Sub Jun 08 2013, 17:19

Hvala na pozdravima, zahvaljujem se osnivaču ovog foruma i pozdravljam sve njegove članove! Od danas sam i ja član, pa se nadam dobrom druženju i konstruktivnim diskusijama. Svako dobro i živeli!
Filip Pejkovic
Filip Pejkovic

Broj poruka : 5
Godina : 27
Локација : Beograd
Datum upisa : 08.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

MLADI SE INTERESUJU ZA ZAVIČAJ SVOJIH PREDAKA Empty Re: MLADI SE INTERESUJU ZA ZAVIČAJ SVOJIH PREDAKA

Počalji  Aca BPU Sub Jun 08 2013, 23:37

Mi u familiji smo takvi da mislim da roditelji ne utiču na naše sfere interesovanja. Neznam baš za Filipa, ali ja nisam slušao svoje roditelje u gotovo svim izborima Very Happy .... Da li ću se kajati, vreme će pokazati., negde se već i pokazuje ali kako je - tako je. Sad smo već brojniji, ima čak četiri Pejkovića na forumu... Smile , ali da se ne hvalimo nego da radimo koliko možemno i znamo. Pozdrav mom bratancu i svima ostalima..... Laughing
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

MLADI SE INTERESUJU ZA ZAVIČAJ SVOJIH PREDAKA Empty Re: MLADI SE INTERESUJU ZA ZAVIČAJ SVOJIH PREDAKA

Počalji  vesna Ned Jun 09 2013, 22:26

Ma ,niko nemože da zaboravi svoje poreklo , jer krv nije voda. Evo i Acin bratanac to potvrdjuje.Filipe bravo za tebe .Verujem da pored tebe i mog sina, ima još mladih ljudi koji razmišljaju kako da pomognu oživljavanju Poljanačkih sela, počevši od svog .Za početak je dovljno odolaziti , družiti se sa svojom rodbinom, najbližim komšijama, a onda i sa ostalima i s puno pažnje slušati njihove priče .Mi jesmo poreklom iz poljanice ali život van nje čini svoje. Koliko god je voleli , osećali svojom mi je nepoznajemo .Upoznajmo je. Ovaj forum je dobar put ka upoznavanju Poljanice i Poljančana .Mnogo toga nisam znala , ali čitajući tekstove iz arhive saznah ,...zato ljudi , mladi , stari čitajte i odlazite u ta divna, još uvek ,autentična sela.
Imam utisak da se ljudi polako vraćaju prirodi i pokušavaju da je slušaju , a priroda koju gledam na putu od Vranja do Vlasa je baš prirodna ...samo je treba mnogo više poštovati i negovati. Ima nade ...tu su Filip , moj sin ...
pozdrav Filipu i svima koliko vas ima

vesna

Broj poruka : 48
Godina : 56
Локација : beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

MLADI SE INTERESUJU ZA ZAVIČAJ SVOJIH PREDAKA Empty Re: MLADI SE INTERESUJU ZA ZAVIČAJ SVOJIH PREDAKA

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu