П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДРАЖА МАРКОВИЋ И ГРУЈА ЂЕРМАН.

Ići dole

ДРАЖА МАРКОВИЋ И ГРУЈА ЂЕРМАН. Empty ДРАЖА МАРКОВИЋ И ГРУЈА ЂЕРМАН.

Počalji  Чика Љуба Pet Apr 01 2011, 17:46

Ову причу чуо сам од Томе Стошића, па ако је он слагао мене - и ја лажем вас.

Негде седамдесетих година прошлог века отваран је погон Јумка у новоизграђени објекат у Големом Селу. Били су присутни важни фактори из Врања, а богами и из Београда. Дошао је лично Драгослав Дража Марковић, мислим да је тада био председник Председништва Србије. Био је познат по томе што присуствује свим свечаностима где има гибанице и барем две врсте печења. А тога је код нас увек било у изобиљу када долазе тако значајне личности. Власе је на тој свечаности заступао Груја Ђерман, председник месне заједнице. И шта се десило? После званичног дела, говоранције, ручка и пијанке, повело се коло уз домаћу блех музику. Свирају Цигани, игра коло, игра Дража и до њега Груја. Дража се мало расположио (можда уз помоћ наших "адитива"), па из кола проговори: "Лепо вам је овде, ја ћу опет да дођем". А Груја је био мало ослабљеног слуха и у тој галами није га ни чуо, само је помислио да му Дража честита на доброј организацији, па је скромно одговорио: "Фала,фала". Сада, да ли због тога или не, тек ми се чини да Дража после тога није био у Пољаници. Грујином заслугом!
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu