П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ALTERNATIVNA REŠENJA

Ići dole

ALTERNATIVNA REŠENJA Empty ALTERNATIVNA REŠENJA

Počalji  Aca BPU Pon Maj 30 2011, 21:27

Trudim se, koliko mi vreme dozvoljava, da "dodirnem" svaku temu na forumu. Nije da nemam vremena, ja sam ionako u penziji, ali i meni ponekad opadne moral, bojim se da ne ispadnem dosadan a i zabrinjava me što se već duže vreme samo nas nekoliko oglašava. Pitam se, da li su im ove teme dosadne i nerealne, možda nemaju veru u ono što nameravamo, a možda i nemaju poverenja. U isčekivanju odluka opštine Vranje koje se odnose na Poljanicu, ili da budem precizniji na mz Vlase, usuđujem se da predlažem neka alternativna rešenja. Teško je ubeđivati ljude u nešto i u vreme kada su u sve izgubili poverenje. Nailazim na, rekao bih, cinizam mojih Uševčana, mojih školskih drugova, prijatelja i rođaka. Prosto imam osećaj da oni bolje i ne žele i da ja, ako nešto predlažem, da to činim iz ličnog interesa. Ne želim da se pravdam, ali stvari ovako stoje: Ja ne nameravam da živim na imanju mog oca, za stalno, za mene tamo nema mnogo uslova, nije samo nedostatak puta u pitanju. U mom selu se i nema šta puno raditi, a nema ni vajde velike. U školi ima 2 do 3 đaka u sva četiri razreda. Struja na levoj strani Veternice je očajno slaba, kao prvo. Kao drugo, treba premostiti Veternicu i potok do prvih kuća i pripraviti kakav-takav put, dalje se ne može, jednostavno nije moguće. Dalje su uzbrdice, uzak put, provalije, jedva ima mesta i za pešačku stazu, odroni i klizišta. I treće, nažalost vrlo bitno, da se sa puta uz Gornju malu popravi opet kakav-takav put prema groblju i tu naravno premosti Smiljevačka reka. Još malo pa em neće imati ko em neće imati kuda da odvezu pokojnika na groblje, a ni čime, jer krupne stoke je sve manje. Kad sve ovo pišem, naravno ne mislim na profesionalnu gradnju puteva i mostova, zato i iznosim alternativna rešenja. Što se tiče struje, to je stvar između Elektrodistribucije kao prodavca i građana kao kupaca. Ako je kvalitet proizvod loš, za to postoje Agencije za zaštitu potrošača. Ja ću im to pomoći, samo neka se ispotpisuju na prijavi. Što se tiče premošćavanja Veternice kod škole, tamo postoji neka metalna konstrukcija, treba je samo išalovati i betonirati. Postoje zakonski načini da se obezbede sredstva, ne dolazi u obzir nikako skupljanje novca po kućama, kako je već, kako sam čuo, urađeno a para nema. Valjda mz Vlase ima službenika (sekretara) koji mora da zna šta se sme a šta ne. Izrada kamenog puta je malo komplikovana, ali Veternica je puna ozemljenog šodera koji nije za beton ali je odličan za put. Tu ima dosta tzv.sivog kvarca, koji kad se dobro utaba za stalno ostaje. Da ne pravim ponovo "projekat" zna se na šta mislim. To isto važi i za onu kratku deonicu puta ka groblju. Groblje je seosko a put preko Veternice i onog potoka koriste svi sa one strane reke. Dalje neka se sekundarno snalaze, žao mi je što su nečije kuće udaljene. Treba naravno valjak na dva tri dana, a ako to opština ne može da obezbedi, a dužna je, onda treba dići ruke od svega. To je najjevtinija varijanta i poslednja moguća opcija. Naravno, pošto je mesto naseljeno, mogu se pridodati i desetak uličnih svetiljki na glavnom putu, da se vidi noću tu ima živih duša. To je sve što treba za Uševce, nije Bog zna nešto ali nije ni skupo. Moje selo toliko traži i zaslužuje. A za druga, neka pišu, traže pa će se videti. Toliko od i za Uševce. Pozdrav! P.S. A Ćosa neka kaže šta misli o ovome.
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu