П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЗДРАВ ЗА ПОЉАНЧАНЕ!

2 posters

Ići dole

ПОЗДРАВ ЗА ПОЉАНЧАНЕ! Empty Re: ПОЗДРАВ ЗА ПОЉАНЧАНЕ!

Počalji  Ћоса Pon Nov 29 2010, 09:38

Добро нам дошао на форум Чика Љубо!
Сваки почетак је тежак па и овај наш,надам се да ћеш и ТИ као део тима а знам те да хоћеш и можеш дати свој максимални допринос да овај форум буде један мали корак да наша прелепа Пољаница буде позната широм Србије а што неби могло и даље ван граница.
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ПОЗДРАВ ЗА ПОЉАНЧАНЕ! Empty Re: ПОЗДРАВ ЗА ПОЉАНЧАНЕ!

Počalji  novak-novak Uto Jan 11 2011, 18:38

Pozdrav i tebi čika Ljubo, dobrodošao na ovaj naš poljanački forum, koji je još u pelenama, ali se nadam da će jednog dana zaživeti i uz pomoć svih nas prikazati Poljanicu u pravom svetlu, i što mislim da je najvažnije da sačuvamo našu Poljanicu od zaborava. Dobro si primetio da je sajt veoma slabo posećen, a i oni članovi koji su registrovani veoma malo pišu, a ja mislim da imaju šta dapišu. Letos sam obišao rodni kraj, i nisam imao šta da vidim, u stvari video sam, ali šta, napuštene kuće, urasli putevi, i za ceo dan lutanja jedva da sam imao kome da kažem '' Dobar dan''.
Ne treba se ustručavati od pisanja, ne pišemo mi ovde na forumu naučne radove ili pismene zadatke iz geografije, srpskog ili neznam čega, pišemo jednostavno o našoj Poljanici, a ima šta da se piše, pitajmo starije, oni će nam reći mnogo toga što mi mladji ne znamo
Pozdrav svima.

novak-novak

Broj poruka : 13
Datum upisa : 12.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

ПОЗДРАВ ЗА ПОЉАНЧАНЕ! Empty Re: ПОЗДРАВ ЗА ПОЉАНЧАНЕ!

Počalji  Ћоса Sre Jan 12 2011, 09:36

Поздрав и теби Новак,надам се да ће бар пар нас који смо овде мотивисати остале да пишу о свом селу,махали обичајима,има пуно тога шта се може написати да би се отргло од заборава.Слажем се са тобом да је Пољаница крај који полако одумире али због нас и генерација које тек настају требали би сви скупа да се потрудимо да колико толико отргнемо од заборава територију,људе и обичаје.Зато пишите сви као што рече Новак слободно својим стилом без устручавања,шта год мислите да ће бити интересантно везано за Пољаницу!
Поздрав свима!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ПОЗДРАВ ЗА ПОЉАНЧАНЕ! Empty Re: ПОЗДРАВ ЗА ПОЉАНЧАНЕ!

Počalji  novak-novak Čet Jan 13 2011, 00:29

Pozdrav Ćika Ljubi i Ćosi članovima foruma koji neće da pišu, a naravno i svim Poljančanima. Da odmah na početku odgovorim Čika Ljubi da je Novakovo poreklo iz Trstene, čovek sam, kako naš narod kaže srednjih godina.
U pravu si Čika Ljubo sve što si napisao, sela su poluprazna, a oni koji su tamo ostali razmišljaju da i oni podju stopama svojih sunarodnika, retki su oni koji su odlučili da ostanu na svojim imanjima. Ja te ljude izuzetno cenim i poštujem ko god da su, i baš zbog njih a i zbog nas samih trebamo spasiti od zaborava bar ono što je ostalo od Poljanice. Neznam zbog čega se ljudi teško odlućuju da se uključe u pisanju. Ja pratim forum od kad sam se učlanio negde u junu mesecu i vidim da od tada nema novih tema, vrlo malo se piše. Nadam se da će se vremenom još ljudi priključiti forumu, i polako da počnemo da razbijamo ovu monotoniju.
Još jednom pozdrav svima.


novak-novak

Broj poruka : 13
Datum upisa : 12.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

ПОЗДРАВ ЗА ПОЉАНЧАНЕ! Empty Re: ПОЗДРАВ ЗА ПОЉАНЧАНЕ!

Počalji  novak-novak Pon Jan 17 2011, 00:28

Pozdrav Čika Ljubo
Letos sam obišao Trstenu, i baš sam stao kod škole da je malo razgledam. Zgrada škole je već oronula, neki prozori polomljeni, oko nje korov. Ja u toj školi nisam išao, ali me za nju vezuju lepe uspomene. Kao dete sam odlazio zimi u selo, i sećam se kako su u školi bile organizovane igranke na kojima su dolazili ljudi skoro iz celog sela a i okoline. To je bila prava lepota, za mene je kao dete to bio doživljaj koji ću uvek pamtiti. Kamo sreće da se sad tako nešto organizuje. Sećam se da je svirao samo jedan harmonikaš, ali i to je bilo dovoljno da se napravi prava atmosfera.
Što se tiče djaka, ne bih znao da li trenutno ima nekog ili ne. Ja ljude u Trsteni slabo poznajem, tako da ti ne mogu ništa reći o ljudima za koje si pisao. Vidim da ovde na forumu ima još nekog iz Trstene, i bilo bi red, da kada pročitaju ovo naše pisanije, da i oni ako znaju napišu nešto o tim ljudima.
Nadam se da nećemo da dozivimo sudbinu Hazara, to je bio slavan i moćan narod koji je postojao još pre Hrista, i koji su na vrhuncu svoje slave i moći na jednom nestali.
Srbiji tek predstoji da se pokaže u pravom svetlu, a naravno i nama Poljančanima, ne smemo da zaboravimo ko smo i šta smo,ili da se stidimo svog porekla.
Pozdrav svim ljudima dobre volje.

novak-novak

Broj poruka : 13
Datum upisa : 12.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

ПОЗДРАВ ЗА ПОЉАНЧАНЕ! Empty Re: ПОЗДРАВ ЗА ПОЉАНЧАНЕ!

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu