П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POLJANICA MORA NAPRED

4 posters

Ići dole

POLJANICA MORA NAPRED Empty POLJANICA MORA NAPRED

Počalji  Aca BPU Uto Maj 07 2013, 14:57

Jedna jevrejska izreka kaže - ako se ne trudimo da nam bude bolje, sigurno će nam biti gore...
Evo nas na sredini proleća, došlo je doduše iznenada i sa zakašnjenjem, budi neke nove nove želje, daje nove nade, rađa nove ideje i planove , budi nostalgiju. Izabrani su saveti menih zajednica i u Poljanici, još da se konstituišu i da krenu da rade.To ne podrazumeva da uzmu krampove, lopate i pijuke u ruke, motike i sekire, njihovo je da predlažu ideje, odluke, da razmatraju bolje uslove života u svojim mesnim zajednicama, da se brinu o svojoj životnoj okolini, da bi i njima samima bilo lepše i bolje. Sve tri mesne zajednice imaju više zajedničkih problema, mnogo istih i teških. Sve tri moraju da se udruže i da traže popravku glavnog puta, znamo svi kog, kao prvo i prioritetno, taj put je jedina veza, njime se dovozi roba, namirnice, obavlja poštanski saobraćaj, prevoze ljudi, zdravi, pacijenti, porodilje, povređeni i na žalost pokojnici.
Zatim, kao drugi prioritet puteva, dolaze poprečni putevi, ka Trsteni, Gradnji i Stancu, Baljkovcu...gde su već bili a ošećeni su. I kao treći prioritet, ako bude bilo sreće, spajanje Poljanice sa susednim opštinama, Vladičin Han, Leskovačke opštine... Mora da postoje i alternativni pravce, mora se spojiti preko Urmanice Poljanica sa Autoputem, železničkom prugom i Pomoravljem, sa leskovačkim poljem ili Sijarinskomj banjom. Ali kao što rekoh, zna se šta je prioritet. Biće tu čekanja, zastoja, tendera, obustave, vrućina, nepogoda, ali to ne znači da treba druge akcije zanemariti. Treba pristupiti uređenu centra Vlasa i Golemog Sela, neznam šta će i kako biti sa Drenovcem gde nema nijedne kuće uz glavni put, sem zgrade mesne zajednice. Neznam ima li svrhe da ta mesna zajednica i dalje bude samostalna, zašto se ne pripoji recimo Vlasu, ili da se Vlase rastereti i da se Drenovac spoji sa Uševcem i Smiljevićem, možda i Urmanicom, ima više varijanti i sve su zakonom previđene i dozvoljene. o tom potom.
Imamo na fb grupu "POLJANICA I KLISURA VRANJE". Ja ću biti iskren i reći ću ovde da je to malo nelogično, da su te tri celine prilično odvojene iako imaju mnogo toga zajedničkog. neće Poljanicu izvući iz bede gomnila fotografija na kojima se igra kolo na Veliki petak, na kojima se kolju svinje i čereče, na kojima se neumreno jede i pije, prikazuju se socijalno ugrožene porodice, oragnizuju humanitarni koncerti na kojima muzika izima dve trećine od prodatih ulaznica i plus bakšiš od 10.000. dinara. Pa jel to humanitarni koncert, akcija? I sa kojim pravom neko to radi, ko vlada Poljanicom iz senke? Sad postoje Saveti mesnih zajednica, ljudi,k pa niko bez njene saglasnosti nema prvo ni da pobode kočić na javnoj površini, svaki skup se mora prijaviti mesnoj zajednici i policiji, niko ne sme ništa da radi bez saglasnosti mesne zajednice van svog poseda, pa i svom ako je to nedozvoljeno.
Savet mesne zajednice je legalno izabrani organ, jedinica lokalne samouprave koja ima svoja prava i obaveze i to niko ne sme da ospori. Savet mesne zajednice se stara o zadovoljenju životnih potreba građana, znači o bezbednosti, snabdevanju, zdravstvu, ekologiji i zaštiti životne sredine, o elementarnim nepogodama i nz drugih stvari. I te kako Savet mz utiče na rad škole, direktora škole, na lekare i ostale zapolsene u javnom sektoru, na poštare i ostala službena lica, na matičare i kurire, na lovočuvare i šumare.
Na toj istoj grupi se spominje i pita hoće li biti pondet izveštaj o dosadašnjem radu prethodnog saveta mz...kakav crni izveštaj, o čemu, o kakvom novcu, o kakvim prihodima i rashodima. Šta je zaradio i koliko Drenovac, šta Goelmo Selo, šta Vlase, od čega? HOĆE LI TO GUBLJENJE VREMENA BITI AKTIVNOST MESNE ZAJEDNICE? Pa onda je to propast i čista utopija. I kome da se podnese taj izveštaj? Samima sebi, građanima, kome? I zašto?
Moja sugestija je - nikome ništa. Jer to je gubljenje vremena, neka je i demokratija, ali narodu se u Poljanici pustilo mnogo na volju i to je ono što guši Poljanicu. Sad kad su protekli izbori za mesne zajednice, svako je imao priliku da se kandiduje, da bira i da bude biran. Ko s nije kandidovao ili nije prošao, ima potpuno legitimno pravo da ćuti, da pismeno podnosi molbu ili zahtev, zašto ne i predlog, i ništa više. Ništa više nema šta da se pita niti da odlučuje šta će se i kako raditi ili graditi na javnoj površini ili javnom objektu. Dosta je bilo. Niko ne može zauistavljati ili obustavljati čišćenje javnog puta, vršenje radova na njemu i slično. Za sve to su zaduženi oni što su izabrani, da većinom glasova donose odluke i zaključke, da obrazuju radna tela i komisije, i da svakako odgovore na svaki predlog, zahtev ili molbu, da se ne izolju od naroda, pa makar odgovor bio i negativan.
Ne garantujem za druge, ali evo, ja stojim na usluzi da im pružim svaku podršku, da im ustupim svoje poznavanje te materije, bez ikakve naknade, ali na žalost putem interneta jer ne živim tamo. Sve što je u mojoj moći i što je bilo u mom delokrugu rada.
Srećno svima i pozdrav!
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA MORA NAPRED Empty Re: POLJANICA MORA NAPRED

Počalji  Ћоса Sre Maj 08 2013, 10:13

Osećam potrebu da se u par rečenica nadovežem na Acin tekst kojim je lepo objasnio svoje viđenje rada saveta mesnih zajednica.Slažem se sa Acinim razmišljanjima i očekujem da sve tri mesne zajednice zajednički nastupaju jer su problemi potpuno isti u celoj Poljanici.Što se izveštaja rada prethodnog saveta ja kao dosadašnji predsednik saveta u Vlasu slobodno mogu da podnesem izveštaj o radu jer sve što je rađeno,rađeno je u skladu sa zakonom i zaključcima saveta.Mene ne interesuju razonrazne grupe jer znate onu staru izreku obično ljudi nečiste savesti unapred viču "držte lopove".Za sve prihode MZ Vlase svako se može obratiti službi u Vranju koja vodi poslovanje i finasijsko stanje.Svake godine se prave završni računi koji se usvajaju na gradskom veću.Zbog prijave pojednica pijaca u Vlasu se ne naplaćuje jer nije registrovana i nema fiskalnu kasu te smo tu uskraćeni za jedini izvor prihoda koji smo imali.Za one koje manje poznaju finansijsko poslovanje možemo postaviti na tabli analitičke kartice koje sadrže prihodnu,rashodnu stranu i saldo na računu.Oduvek je 2+2 bilo 4 pa ko razume shvatiće.Što se tiče organizacija humanitarnih konceta to može neko iz MZ G.Selo da odgovori da li su upoznati i da li su vađenje potrebne dozvole od nadležnih organa o tome ne želim da se izjašnjavam jer nisam upoznat.
Nadam se da će Acin tekst biti shvaćen dobronamerno i da pokušamo jednom da se ujedinimo i tako jedinstveno nastupamo prema gradskoj upravi.
Pozdrav!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA MORA NAPRED Empty Re: POLJANICA MORA NAPRED

Počalji  vesna Sub Maj 11 2013, 23:58

ACO IDEJA DA SE ORGANIZUJE PUTNA INFRASRTRUKTURA KOJA ĆE POVEZATI POLJANICU SA VLADIČINIM HANOM I LESKOVCEM JE SUPER IDEJA. KADA BI SE REALIZOVALA POLJANICA BI IMALA FANTASTIČNU ŠANSU ZA RAZVOJ , PA PREMA TOME LJUDI KOJI SU U SAVETU MOGU DA RZMIŠLJAJU U OKVIRU RAZVIJANJA KONTAKATA SA SUSEDNIM OPŠTINAMA ,NARAVNO UKOLIKO SE NEREMETE ODNOSI U OPŠTINI VRANJE.
DA SVAKO JE MOGAO DA SE KANDIDUJE . KANDIDOVAO SE I MOJ BRAT , PREDAO SVOJU KANDIDATURU SA ZAHTEVANIM BROJEM POTPISA ALI REČENO MU JE DA POTPISNIKE TREBA DA DOVEDE . ZAŠTO ? NEKO OD KANDIDATA JE RADIO NEPOŠTUJUĆI PRAVILA . KANDIDOVAO SE ,JER JE IMAO IDEJE , ŽELJU I HRABROST DA PREUZME ODGOVORNOST ZA NAPREDAK POLJANICE U KOJOJ ŽIVI , ALI NIJE IMAO HRABROST DA MOLI LJUDE DA PODJU SA NJIM KAKO BI SE UTVRDILA VERODOSTOJNOST POTPISA SVIH NJIH, JER PRVO POŠTUJE GODINE SVIH NJIH,A DRUGO I ZAPOČETE POSLOVE . ISKRENO MI JE ŽAO , MALO SAM SE I RAZOČARALA ČUVŠI OVO …IPAK KRV NIJE VODA … MEĐU MOJI POLJANČANIMA SE OSEĆAM NAJSIGURNIJE , KAD ONO I TAMO GDE SU MI KORENI I GDE JEDVA ČEKAM DA PROVEDEM ODMOR IMA PREVERANATA . NISAM VEROVALA DA MEĐU LJUDIMA KOJI SE DECENIJAMA FAMILIJARNO POZNAJU IMA PODMETANJA …SVE ZA DOBROBIT SVIH . DA SE RAZUMEMO ZNAM U KAKVOM SVETU ŽIVIMO I NEIDALIZUJEM POLJANČANE , MOJE PRETKE ALI IZGLEDA TREBA RADITI PORED PUTEVA I NA ZAJEDNIŠTVU I REZULTATI PREMA GRADSKOJ UPRAVI NEĆE IZOSTATI .

POZDRAV SVIMA


vesna

Broj poruka : 48
Godina : 56
Локација : beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA MORA NAPRED Empty Re: POLJANICA MORA NAPRED

Počalji  Ћоса Ned Maj 12 2013, 17:56

Vesna,
Da bi situacija bila jasnija moracu da odgovorim na pitanje u vezi potpisa,ja znam za jedan slucaj iz nase mesne zajednice i moguce je da se radi o tvom bratu,ako je iz Kruseve Glave on je trebao da se nadje na zajednickoj listi gde sam ja bio,samo veruj mi da niko od kandidtata nije mogao da utice na kandidaturu vec propisi koji striktno nalazu da se potpisnici licno potpisu i u knjigu kod sekretara MK jer je on bio jedini ovlascen da overi potpise.Meni je zao bilo i zvao ga sam da dodje a u Vlasu bi nasli trojicu da mu potpisu jer je bitno bilo da su sa teritorije nase MZ... Inace sam vise puta rekao da ovakav izborni zakon nije dobar za krajeve kakva je Poljanica bas iz tih razloga i da se desilo o cemu sam pisao,pojedina sela su ostala bez predstavnika sto svakako nije dobro.
Sto se tice Acine ideje slazem se da je dobra i da smo se obracali par puta ali treba biti uporan i nastaviti sa pritiscima na rukovodstvo opstine jer to ne bi remetilo odnose u opstini Vranje a Poljancanima bi puno znacilo...
Pozdrav!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA MORA NAPRED Empty Re: POLJANICA MORA NAPRED

Počalji  Aca BPU Pon Maj 13 2013, 15:45

Tako je, Vesna, potpise, rukopise i prepise overava organ uprave ili suda, dakle opština, mesna kancelarija ili sud. Lice koje potpisuje,dužno je da bude prisutno i da ispravu potpiše pred službein licem, kako na ispravi, potpis mora biti i u knjizi za overe, nekad je to bila velika crvena knjiga. Na ispravu se stavlja veliki pravougaoni štambilj, misli mda se po tom pitanju nije ništa menjalo. Ipak,tvoj brat i dalje ima mogućnost da se pismeno oraća mesnoj zajednici predlozima, inicijativama i sl, a ista je dužna da mu u propisanom roku odgovori.
Međutim, meni nije jasno to sa gradovima i opštinama, nekad je bilo samo Grad Beograd, Novi Sad i Niš, i oni su imali svoje opštine, međutim, sad su pojedine op+štine dobile status grada i time prilično dolazi do komplikacija. Postoji Grad BEOGRAD; i on recimo ima opštinu SOPOT, ali to su dve posebne jedinice lokalne samouprave. Tako da mislim a termin opština Vranje ne postoji, već Grad VRANJE. Koja je sad tu razlika, neznam, ali meni se lično ne sviđa takva organizacija vlasti.
Što se tiče puteva koji bi povezivali susedne opštine sa Poljanicom, za to su potrebna velika sredstva,iako su pojedini putevi već ucrtani i imaju status javnog puta. U slučaju izgradnje i asfaktiranja tih puteva, otvorila bi se šansa da se zadrže na svojim imanjima mnogi meštani, ili da se nasele na svojim parcelama gde taj put (gde bi taj put) prolazio. Na žalost, ono što je negde u Srbiji ili drugoj državi normalno i neophodno, za nas je za sada samo mašta koja nam otvara tračak nade. Ako nadležni ne shvataju da je to jedini način opstanka Poljanice, zapravo njenog dela, jer su neka sela već "otpisana", da više ne zatvaramo oči, onda neznam kakav im je plan sa tim lepim delom zemlje Srbije. Ne vredi da budem sarkastičan i oštar, ne dotiče to njih, nadležne,ali niko nema pravo da "otpisuje" deo teritorije koja mu je poverena u nadležnost, i koji na konto toga prima odličnu platu, više njih. Ali dešava se i sa drugim oblicima teritorije, nego to je sad nešto drugo i nema veze sa prvim. SAMO SE BOJIM DA JEDNOG DANA NE BUDE ISTO, da jedno sa drugim počne da ima veze. Narod je razočaran, naplašen, sluđen, zbunjen...pa ćuti, inače ima tu mnogo osnova za prilično jaku polemiku. Ja tek toliko da jednom neko ne kaže šti se niste bar oglasili.
Pozdrav i svako dobro.
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA MORA NAPRED Empty Re: POLJANICA MORA NAPRED

Počalji  Ћоса Pon Maj 13 2013, 19:28

Aco,
Samo da se nadovezem na ovaj tvoj komentar u vezi statusa Grada...Vidi se da si bio cinovnik Smile ...Vranje ima status grada i tacno je da je grad Vranje ne opstina,to je ostala navika da zovemo opstina Vranje,za sada u sastavu grada Vranja ulazi opstina Vranjska Banja i bice jos dve opstine samo ne znam zasto se stalo u podeli Vranja na jos dve opstine...Tako da ce grad Vranje imati tri opstine.Nisam ni ja neki optimista jer je nas narod zaista uhvatila neka apatija i ne znam zaista na koji nacin da ih probudimo narocito mladje i da se konstantnim pritiscima pocev od gradskog rukovodstva pa do republike izdejstvuje za pocetak bar prilazni putevi prema pomenutim opstinama...
Pozdrav!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA MORA NAPRED Empty Re: POLJANICA MORA NAPRED

Počalji  Чика Љуба Sre Maj 15 2013, 10:30

У праву сте људи. Само још увек немамо састав Савета МЗ и немамо име њеног председника. То нам Ћоса обећа и ми чекамо и даље. А о стању у Пољаници и перспективама, много смо разглабали ми, некадашња четворка. Сада тренутно нема Драгана али ту је Весна. И опет скоро исто. Нигде и никада четворо људи није могло да значи много, нарочито не у Пољаници. Наша подршка активистима у Пољаници је неоспорна, само је питање колико је меродавна и колико допире до њихових уши. Мислим да смо доста пуцали у празно; а можда и тако нешто погодимо, ко зна ...
Поздрав Аци, Куму и Весни.
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA MORA NAPRED Empty Re: POLJANICA MORA NAPRED

Počalji  Ћоса Sre Maj 15 2013, 13:34

Poštovani kume Ljubo,
Oduvek sam se trudio da ono što obećam u granicama mogućnosti i ostvarim.Tako je bilo i u vezi novog saveta MZ...Znaš i sam da postoje zakonski rokovi posle izbora za žalbe,prigovore i konstituisnaja novog Saveta.Mi smo sinoć održali konstituvnu sednicu i potviđeni su mandati novoizabranim članovima.Za predsednika saveta je izabran Goran Simonović iz Vlasa (SNS),za podpredesednika Branimir Stevanović(SNS)takođe iz Vlasa.Broj članova je sa 15 smanjen na 11 i pokušaću sve da ih nabrojim "iz glave" pošto ovo pišem s posla...
Ilić Petar -Kruševa Glava,Jović Perica Gradnja,Ćosić Dušan Gradnja,Kocić Branislav Gradnja,Simonović Goran Vlase,Stevanović Branislav Vlase, Stojanović Saša Vlase,Stanković Miljan Uševce,Jovanović Goran Roždace,Simić (ne sećam se imena) iz Stanca,Savić Dragan Dragobužde.
U svakom slučaju kume mi smo zahvalni vašoj pomoći i podršci i uvek će nam biti dobrodošla.Očekujem da ćete i dalje biti "logistika"pare vredna pa ko razume shvatiće. Verujem i nadam se da nećemo večito pucati u prazno....
Puno pozdrava aktivnim članovima a malo manja "čitačima"... Laughing


Poslednji izmenio Ћоса dana Pet Maj 17 2013, 12:32, izmenjeno ukupno 1 puta
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA MORA NAPRED Empty Re: POLJANICA MORA NAPRED

Počalji  Aca BPU Čet Maj 16 2013, 17:17

Ne računajući ovog mog iz Uševca, koji je i pre bio pa nije ni prstom mrdnuo, ja poznajem samo Ćosu, Simonovića i Sašu Šutka. Ako njih trojica imaju po jednog sigurnog i svog,očekujem dobre rezultate. Znam da MZ Vlase nema prihode, ali ako se mao potrude i poslušaju iskusne, možda ih i budu imali. Naravno,para za glavni put i veće investicije neće biti kod njih, tako da moramo biti skromni u svojim očekivanjima. Ima dosta toga što može poboljšati uslove života na području te mesne zajednice, u granicama mogućnosti naravno. Ja neznam da li da i dalje pišem o Poljanici ili samno u području MZ Vlase, jer se te tri mesne zajednice u Poljanici ne žele ujedniti.
Ako to urade, onda je druga priča, ako ne, neka im je Bog u pomoći. Ja sam uvek pri stavu za "ujedinjenje" Poljanice, a vi mislite šta hoćete o tome.
Pozdrav svima...
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA MORA NAPRED Empty Re: POLJANICA MORA NAPRED

Počalji  Чика Љуба Čet Maj 16 2013, 20:32

Видео сам састав Савета, захваљујем се куму. А пошто о никоме нема ни речи описа, осим одакле су, остаје да се информишем лично, на терену.
Поздрав свима!
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA MORA NAPRED Empty Re: POLJANICA MORA NAPRED

Počalji  vesna Sub Maj 18 2013, 21:58

Ovako, nikokga iz Saveta nepoznajem ,a i nije ni bitno , ali primećujem da nema nijednog ženskog imena .Verujem da će se krenuti punom parom napred u boljitak . Veru mi potvrdjuje vrhuška Saveta (SNS). Veru mi takodje potvrdjuju planovi za poljanicu( znamo ih zahvaljući Čosi).Sve u svemu samo napred bez osvrtanja šta je ko mogao, a nije uradio, jer za sve postoji razlog .
bilo bi lepo da nam se pridruže predsdenik i potpredsednik, ili bar jedan od njih dvojice ...i ako su verovatno na fejsu ili tviteru .
pozdrav svima kolko vas ima


vesna

Broj poruka : 48
Godina : 56
Локација : beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA MORA NAPRED Empty Re: POLJANICA MORA NAPRED

Počalji  Ћоса Sub Maj 18 2013, 22:30

Nazalost nema zena u Savetu,jedino je na nasoj listi bilo tri kadndidata zena,nazalost nisu dobile dovoljan broj glasova.Sto se ostalih tice napravili smo dogovor da politiku ostavimo po strani posto nas ima iz vise politickih opcija.Odredili smo kao prioritet zajednicki cilj a to je da nesto uradimo za nasu MZ...Sto se tice predsednika i podpredsednika oni znaju za ovaj forum,pokusacu da ih ubedim da se registruju i ovde razmene misljenje i sugestije sa svim clanovima.Nemaju oni twiter naloge tek su krenuli sa FB Smile ...Ako se ne snadju ja sam uvek tu da budem spona i da prenosim vase predloge i da ih redovno prezentujem na svakoj sednici Saveta.U svakom slucaju bicete informisani o planovima i njihovoj realizaciji...
Pozdrav!

PS.Pitanje za Vesnu,da li znas mog imenjaka Duleta sina od pokojnog dede Ljube?
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA MORA NAPRED Empty Re: POLJANICA MORA NAPRED

Počalji  Aca BPU Ned Maj 19 2013, 13:55

Da ne bih otvarao novu temu za nekoliko rečenica, evo napisaću to ovde. Poljanica, odnosno njene tri mesne zajednice moraju biti povezane sa svetom. Da krenemo od MZ Vlase, kao centralne, ona bi trebalo da ima svoju e-mail adresu, bez obzira da li ima kompjuter, mogu ga koristiti svi članovi Saveta MZ, s tim što neće nikome davati šifru, kako bi građani mogli da se putem e-mail pošte obrate Mesnoj zajednici, da nešto predlože, zatraže, sugerišu, kritikuju...jer većina članova ima opremu, kompjuter ili šta već. Pored toga, tu je i dijaspora, kao i kako je ja zovem "unutrašnja dijaspora", naši ljudi koji žive u Srbiji a van teritorije Poljanice. Kako se pojedinci, koji za to nisu ovlašćeni, mogu obraćati za razne pomoći nekim ugroženim porodicama, možda se nađe i neko od naših ko ima malo više novca pa želi da uloži u Poljanicu, u adaptaciju neke crkve, škole, nekpg proizvodnog pogona i sl.
Mi nećemo sve ono što je crno u Poljanici reprezentovati, kao što čine oni koji čine, već ćemo se truditi da u saradnji sa Savetom mesne zajednice prezentujemo i nešto pozitivno, kako prirodne lepote našeg kraja, tako i pojedine objekte koji su zapušteni, koji bi se mogli pretvoriti u proizvodne objekte, mada su neki to već i bili. Zašto da nam tolike javne zgrade propadaju ako se u njima nešto može otvoriti od javnog značaja, makar otkupne stanice aki ništa drugo, za namirnice, proizvode ili sekundarne sirovine za reciklažu, papir, metal ili plastika. Možda se stvore uslovi za osnivanje nekog javnog preduzeća pri mesnoj zajednici, naprimer komunalnog za održavanje javnih površina od nekoliko radnika, koji bi na primer, imali sedište u zgradi bivše policijske stanice, kažem na primer, ne mora da znači. Tu bi jednom prilikom i dodao plan funkcionisanja i način finansiranja tih zaposlenih, možda dvoje - troje, nebitno, i način obezbeđenja sredstava za njihove zarade. to je malo ozbiljniji posao, ali ukratko da navedem da se niko ne stara od održvanju čistoće na javnim mestima, o uređenju seoskih grobalja, ukoliko se sveštenici ne staraju o tome, mesna zajednica može zatrožiti od eparhije pravo na upravljanje grobljima, jer sveštenici o tome očigledno ne vode računa i tako dalje.
Ima tu mnogo toga, ali ovo je samo ukratko iz jednog daha, ja ću ovde ili već videću kome dostavljati te predloge sa svim obrazloženjima, pa ako se nekima dopadne, neka probaju njihovu realizaciju. Do tada veliki pozdrav, pnovo je u meni proradio entuzijazam, a da li ću se opet razočarati, videćemo. Smile
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA MORA NAPRED Empty Re: POLJANICA MORA NAPRED

Počalji  Ћоса Ned Maj 19 2013, 15:17

Bez ujedninja svih mesnih zajednica ne verujem da cemo moci sami,svako za sebe da se izbori za nesto sto bi vise unapredilo Poljanicu.Slazem se sa Acom pod hitno treba razmotriti opciju da pored tri mesne zajednice postoji neka spona u vidi neke "centrale" koja bi zajednicke probleme resavala.Aco postoji dosta zgrada koje bi uz malo ulaganja sluzila svrsi predstavljan ja sve tri mesne zajednice.Pocev od stanice milicije,poste,lovacko doma,bivse simpove prodavnice u centru sve su to onjekti koje je narod pravio i koji bi mogli da dobiju prenamenu.Ajmo svi zajedno da pokusamo da uticemo na sve politicke cinioce i da ujedinimo Poljanicu.Sto se e-mail adrese to sam vec davno otvorio i mogla bi da sluzi ovoj nameni.Sifru i pristup bi imali par ljudi koji bi bili zaduzeni da prenose sve predloge i ideje koje elektronskim putem stignu do nas.Adresa je mzvlase@gmail.com...Drago mi je Aco sto si opet ti je ponovo proradio enuzijazam i ne dozvoli da te pojednici pokolebaju,racunaj da je svaki tvoj predlog dobrodosao i bice na razmatranju.Tu racunam i sve ostale ljude dobre volje koji ce dati svoj doprinos.Ne smemo da nam Poljanicu predstavljaju ljudi kojima ona nije u srcu kao nama.Budimo malo optimisti,bice tesko,preko noci ne mozemo mnogo ali ajmo korak po korak pa cemo videti rezultate nasih ideja i napora.
Jedna od prvih akcija bi trebala da bude da ocistimo svoja dvorista pa da krenemo na ostalo...
Pozdrav svima!


Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA MORA NAPRED Empty Re: POLJANICA MORA NAPRED

Počalji  vesna Ned Maj 19 2013, 21:16

Ћоса ::Nazalost nema zena u Savetu,jedino je na nasoj listi bilo tri kadndidata zena,nazalost nisu dobile dovoljan broj glasova.Sto se ostalih tice napravili smo dogovor da politiku ostavimo po strani posto nas ima iz vise politickih opcija.Odredili smo kao prioritet zajednicki cilj a to je da nesto uradimo za nasu MZ...Sto se tice predsednika i podpredsednika oni znaju za ovaj forum,pokusacu da ih ubedim da se registruju i ovde razmene misljenje i sugestije sa svim clanovima.Nemaju oni twiter naloge tek su krenuli sa FB Smile ...Ako se ne snadju ja sam uvek tu da budem spona i da prenosim vase predloge i da ih redovno prezentujem na svakoj sednici Saveta.U svakom slucaju bicete informisani o planovima i njihovoj realizaciji...
Pozdrav!

PS.Pitanje za Vesnu,da li znas mog imenjaka Duleta sina od pokojnog dede Ljube?


Dobro, vazno je napraviti korak ...Bravo za njih tri,...biće godina .Takav dogovor ste mogli da napravite jer sadašnja politika vlasti to dozvoljava i pre svega traži.U svakom slučaju svaka čast za dogovor .Zajednički u interesu svih .
Ćoso ,Dule je jedini rođeni brat mog pokojnog tate i hvala Bogu poznajem ga . Dule je moj rođeni stric.

Pozdrav Very Happy

vesna

Broj poruka : 48
Godina : 56
Локација : beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA MORA NAPRED Empty Re: POLJANICA MORA NAPRED

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu