П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POLJANICA NEMA NIJEDNOG ODBORNIKA U SKUPŠTINI GRADA VRANJA...

3 posters

Ići dole

POLJANICA NEMA NIJEDNOG ODBORNIKA U SKUPŠTINI GRADA VRANJA... Empty POLJANICA NEMA NIJEDNOG ODBORNIKA U SKUPŠTINI GRADA VRANJA...

Počalji  Aca BPU Sub Avg 11 2012, 16:20


Pogledao sam sajt grada Vranja i prebrojao odbornike u skupštini grada. Od 65. odbornika, osim par njih, skoro svi su sa gradskog pordručja grada Vranja. Poljanica nema nijednog odbornika... Iako sam skoro prestao da pušim, videvši to, zapalio sam cigaretu iako mi škodi. Još uvek sam u neverici da je to uopšte moguće, ali sajt nadam se ne laže. Ipak, primetio sam da je i dalje odbornik Miroljub Stojčić, a znam da je isti i narodni poslanik u parlamentu republike Srbije. Našeg Ćose nema na spisku odbornika...niti bilo koga iz Poljanice. Pa to je stašno.

Da li je moguće da sa područja tri mesne zajednice iz Poljanice nema nijednog odbornika???? Realno bi bilo da ih bude trojica. Zašto su onda uopšte građani iz Poljaničkih sela izlazili na izbore 6. maja ove godine???? Ko je to i na koji način mogao da odluči da jednu oblast od 22. sela ostavi bez ijednog odbornika? Čemu onda uopšt i služe tri mesne zajednice? U nekim mesnim zajednicama sekretar mesne zajednice opslužuje po dve mesne zajednice (prva i sedma, Gornji i Donji Vrtogoš i t.d.) Mesna zajednica Vlase ima čak dva sekretara, tako piše, ko ne veruje neka pogleda. Mesna zajednica Drenovac sa jedva preko 200. stanovnika ima sekretara mesne zajednice. Iako su mi neki od njih dalji i bliski rođaci, voleo bih da znam kakav je njihov opis poslova i radnih zadataka, jer sam i sam bio sekretar mesne zajednice, i pored utvrđenog opisa radnih zadataka, morao sam mesečno da dostavljam izveštaj o radu, sve što sam za taj mesec uradio. Zanima me šta rade ovi sekretari, koji su im poslovi i da li su samo obični primači ne baš malih plata.
Takođe mi je logično i zakonom je predviđeno da mesna zajednica ima Savet mesne zajednice koji broji od 5 - 11 članova, uglavnom ih je 9 (devet). Nakon svakih izbora, bira se i Savet mesne zajednice. Način izbora je zakonom preciziran, ali se obavlja na više načina. Uglavnom su to Zborovi gradjana, na kojima se izabere potreban broj članova Saveta, i onda Savet bira između sebe Predsednika i zamenika predsednika. Koliko mi je takođe poznato, Poljanica je još uvek u sastavu Srbije i njoj bi trebalo da važe isti Zakoni i propisi. Ili ja možda neznam da nije tako?!

Šta onda da sela Poljanice očekuju od grada Vranje i države uopšte ako nemaju odbornike u tom gradu Vranju, njegovoj skupštini, gde su gotovo sviiz samog grada, gradskog područja? Može li neko da mi kaže, / a ne može drugi sa foruima nego Ćosa/ zašto je to tako? I da li je to normalno i u redu? Jesu li ljudi iz Poljanice bele vrane, nepodobni, nisu lepi...šta li već???? Meni zaista ne preostaje ništa drugo nego da odgovor potražim od Predsednika skupštine grada Vranja i nadležnog ministarstva. I sve to prestaviti medijima, koji će se valjda bar malo otvoriti za razliku od predhodnog medijskog mraka. Ko to onda spominje borbu za oživljavanje srpskog sela, ako mu je uskraćeno da ima odbornika, svog predstavnika u skupštini grada, i neznam otkud grada kada bi trebalo da bude opštine, u ovom slučaju Vranja. Ili postoji neki poseban plan o kome građani i obični ljudi poput mene ne moraju da znaju?
Ja sam zgranut ovom činjenicom i neznam šta još da dodam. Čemu onda služe građani Poljanice na izborima, kao teg na vagi koji će odlučiti koja opcija pobediti i osigurati vlast i mandat??? Počeo sam i da grešim koliko me ovo iznerviralo. Ne preostaje mi ništa drugo nego da već od sutra krenem sa maratonskom prepiskom na relaciji ja - gradska uprava grada Vranja - nadležna ministarstva i nadležne institucije do samog predsednika republike Srbije i Ustavnog suda Srbije. I naravno, sa svim medijima koji su voljni da ovo objave.

Ko će onda pogurati Prostorni plan razvoja grada Vranja što se tiče dela vezanog za Poljanicu? Moj pokojni deda? E pa on ne može, odavno nije živ. Ko kad nemamo nijednog odbornika???? Mislim da je krajnje vreme da se jednom za svagda rasčiste neke stvari sa vlastima u Vranju, gradu ili opštini ne zanima me, sa ljudima koji su odgovrni za direktnu zapuštenost i propast Poljanice. Koliko je novaca za proteklih 20. godina odvojeno za Poljanička sela, voleo bih da vidim taj podatak. Ko je sebi dozvolio da jednu prelepu i nekada bogatu oblast pretvori u maltene pustoš, u zabačenu provinciju???? Bilo je vremena za popravni, bilo je i para, ali se narodu prodavala magla i bacala prašina u oči. E, pa vreme je da gospoda iz grada Vranja vrati seljacima u Poljanici ono što mu je decenijama oduzimala, i to sa kamatom. Iskreno se nadam skorom raspuštanju te nameštene vladavine, koja ima uigran način da se decenijama održava na vlasti. Mada bi Poljnici mnogo bolje bilo da se okrene drugoj opštini - gradu, jel od Vranja nema ništa i kako vidim nikada neće ni imati. Da vidim sada i da li možete vi na forumu da budete ravnodušni pred ovakvom nepojmivom činjenicom. Naravno, niko od vas nije kriv za takvo stanje, taman posla. Ali ujedno da vidimo kome je zaista stalo do Poljanice, bez obzira da li živi tamo ili na nekom drugom mestu.

Pozdrav uz veliko ogorčenje....
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA NEMA NIJEDNOG ODBORNIKA U SKUPŠTINI GRADA VRANJA... Empty Re: POLJANICA NEMA NIJEDNOG ODBORNIKA U SKUPŠTINI GRADA VRANJA...

Počalji  Ћоса Sub Avg 11 2012, 18:47

Ukratko cu Aci da odgovorim na pitanje zasto Poljanica za sada nema odbornika.Svaka politicka opcija koja je ucestvovala na izborima imala je svoju listu odbornika.Koliko se ja secam DS nije imao ni jednog kadnidata na listi iz Poljanice,DSS takodje ni jednog,URS je imao dr.Dusana Novkovica iz Vlasa i ja sam voleo da i on bude odbornik(ispostavilo se da njega nece biti posto URS nije na vlasti u lokalu mada to nije prepreka ali je to stav njegove partije),SNS je imao Branimira Stevanovica iz Vlasa ali ocigledno da nemaju mesta za njega jer imaju samo 11 odbornika u skupstini i ostaje samo moja politicka opcija SPS sa koalcijom,na toj listi sam ja i Goran Stojanovic zamenik direktora direkcije inace rodom iz Gradnje ali sa stalnim mestom boravka u Vranju..Bez obzira na mesto boravka on ima zelju i volju da pomogne nasem kraju.Ja sam u dva mandata bio odbornik i moje je licno misljenje bilo da bude neko drugi (ali niko od mladjih ne zeli da se prihvati obaveza,mislim na moju politicku opciju)....Sada posle raspodele funkcija po JP i Gradskom vecu vrse se pomeranja sa odbornickih lista tako da postoji mogucnost da ja budem opet odbornik ispred moje partije.Kamo lepe srece kada bi nas bilo bar 3-4 bez obzira na partijsku pripadnost jer ovde na lokalu su nam interesi zajednicki! Ostaje da se saceka i za sledecu sednicu skupstine bice jasnija situacija....Ima jos tema gde sam vam duzan neke odgovore ali posto sam imao za zadnji mesec dana dva smrtna slucaja u blizoj rodbini ostavicu to za drugi put.Pozdrav svima!

PS.Aco nisam zaboravio na obecanje ali zbog gore navedenog a i bio sam na GO nisam stigao da kopiram knjigu,mislim da cu u ponedeljak poslati!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA NEMA NIJEDNOG ODBORNIKA U SKUPŠTINI GRADA VRANJA... Empty Re: POLJANICA NEMA NIJEDNOG ODBORNIKA U SKUPŠTINI GRADA VRANJA...

Počalji  Чика Љуба Sub Avg 11 2012, 19:41

Ацо, твој текст је настао у афекту и зато је такав. Пошто се могу очекивати и друга изненађења везано за Пољаницу, боље би ти било да мало избројиш до десет. Потпуно си у праву што се тиче перспективе Пољанице у светлу најновијих избора. Али крив је изборни систем, нико појединачно, ни Ћоса ни председник града. Ћоса је објаснио како је дошло до тога да немамо одборника. Колико се ја разумем, непостоји неки кључ колико који крај, регион и слично, треба да има одборника. Ни у Скупштини Србије нису једнако заступљени сви региони, неки делови Србије можда нису никако. Јер странка која добије изборе именује посланике/одборнике по неком свом кључу. Мислим да би за оваква подручја и издвојене целине, као што је Пољаница, требало да буду резервисана одређена одборничка места у скупштини града, без обзира шта се странке у свом мешетарењу договоре, нешто слично као за националне мањине. Јер нас не третирају ни као националну мањину а камо ли као равноправни део "града" Врања. Мислим, да је добро што је Аца покренуо и ову тему јер тиме смо добилин (отворили) још један канал за деловање и утицај на органе власти. Надам се реакцији и других чланова, јер знам да их још има из структура власти (најкраће речено).
Поздрав Аци, Ћоси и свима на овим страницама.
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA NEMA NIJEDNOG ODBORNIKA U SKUPŠTINI GRADA VRANJA... Empty Re: POLJANICA NEMA NIJEDNOG ODBORNIKA U SKUPŠTINI GRADA VRANJA...

Počalji  Ћоса Sub Avg 11 2012, 20:58

Moracu da se nadovezem na Acin i cika Ljubin komentar...Aco izbori u svim mesnim zajednicama se vrse po iskljucivo po zakonu o lokalnoj samopupravi koji vazi za celu Srbiju.U MZ kakva je Vlase se drze zborovi gradjani na kojima se biraju predstavnici za Savet MZ i posle konstituisanja Saveta biraju se predsednik,zamenik i ostale komisije.Ja mislim da ce to biti u martu-aprilu 2013 godine.Nesto se nagovestava da ce mozda biti promene oko izbora predsednika MZ da to bude nesto slicno kao izbor predsednika Republike....Sto se tice sekretara u MK Vlase postoji jedan (Jovica Zdravkovic) i pomocni radnik (Dragan Velickovic), to su ranije bili sefovi MK ili kako ih mi zovemo maticari..Za svoj rad odgovaju sluzbi u Vranju...Bez obzira na svu nepravdu ja bih sto rece cika Ljuba brojao do 20 ne do deset jer ovo oko Republike Poljanice uz svu nameru da je to stranica za zabavu moze da odvede u pogresnom smeru i bude pogresno shvacena.
Pozdrav!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA NEMA NIJEDNOG ODBORNIKA U SKUPŠTINI GRADA VRANJA... Empty Re: POLJANICA NEMA NIJEDNOG ODBORNIKA U SKUPŠTINI GRADA VRANJA...

Počalji  Aca BPU Sub Avg 11 2012, 23:34


Sad mi je nalo jasnija slika, ali samo sam komenrtarisao ono što sam na sajtu našao. Ovde nisam pominjao republiku (znate već koju) , to sam se više našalio na stranici, mada malo i u zbilji, ne bi li se neko trgao (neko nezavistan od nas) i ponudio nam pomoć. Nema nesporazuma, ja sam napomenuo da nije kriv niko od vas na forumu, a ove službenike sam spomenuo nbe što imam nešto protiv njih, već što mi i tu situacija nije bila jasna. Znam da i Jovica i Rade (obojica su mi rođaci) obavljaju poslove matičara i građanskih stanja, pa mi nije logično što tamo piše sekretari mesnih zajednica. I ovde su napravili neku zbrku pre par godina, sad su svi sekretari ili prešli u matičare, ili zbog neodgovarajuće školske spreme dobili otkaz. Neki se snašli pa kupili diplome, ali to je ovde, pustimo sad to.

Neznam da li se Ćosa seća, do 1992. godine je postojala i Skupština mesne zajednice od oko 30-ak članova, pa je ona birala članove Saveta mz, a skupštinu zbor gradjana...to je ukinuto i tako su ljudi udaljeni od vlasti. Čika Ljubo, izborni sistem je nakaradan, jedna izborna jedinica, zato ovako i ide, ali šta da se radi. Mnogo bi lepše i bolje bilo da Vranje ima identičan broj izbornih jedinica i odbornika, problema ne bi bilo. Ali u ovoj državi ne sme da bude lako, mora da bude komplikovano. Uteši me Ćosa da postoji mogućnost da makar on bude odbornik, a čudi me zašto neko neće, to je stvarno bez veze, što su se onda kandidovali uopšte. Poljanica zauzima solidnu površinu teritorije nekada opštine Vranje, stvarno nema smisla da nema odbornika, i gotovo sam panično primio ono što sam pročitao. Nadam se da nisam nikoga uvredio, a ono za republiku nisam ovde spominjao. Tamo na stranici mogu šta hoću, a ko će kako da shvati puno i ne razmišljam. Trudim se da ovde budem pristojan i da se držim dogovora i valjda uspevam, mada me mnoge stvari učine brzopletim.

Dobro, nadam se da će biti u redu, pa dok se to ne reši sa odbornicima, sačekaćemo. Pozdav.
P.S. Ćoso, žao mi je zbog smrtnih slučajeva koje si imao, nema problema, nemoj da ti ta knjiga bude obaveza, kad stigneš tada.
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

POLJANICA NEMA NIJEDNOG ODBORNIKA U SKUPŠTINI GRADA VRANJA... Empty Re: POLJANICA NEMA NIJEDNOG ODBORNIKA U SKUPŠTINI GRADA VRANJA...

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu