П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UPOZNAVANJE

+11
Сармомир
NEGOSLAV
Срђан Станковић
Aca BPU
Arsa
Чика Љуба
g.z.schmid
Божидар
Kingofserbia
Ћоса
hexum77
15 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  hexum77 Uto Maj 04 2010, 19:13

First topic message reminder :

Ja sam Aleksandar Cabrilo iz Panceva,majka mi je iz Vlase iz porodice Despotovic,svaka cast Dusanu sto je ovaj kraj Poljanicu pa i Vlase prikazao kao najlepsi kraj nase Srbije,samo tako nastavite zelim vam puno uspeha u daljem radu,veliki pozdrav iz Panceva.
hexum77
hexum77

Broj poruka : 1
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole


UPOZNAVANJE - Page 2 Empty DOBRODOŠLICA DOBRICI

Počalji  Aca BPU Pet Feb 10 2012, 23:41


Želim dobrodošlicu Dobrici na forum. Nadam se da ćemo se družiti i razmenjivati podatke o mnašem kraju. Radi se o ličnoj stvari, Dobrica nijedan podatak ne navodi o sebi. Prvo, u mom selu postoji jedna familija Disić, nalaze se blizu raskršća glavnog puta Vranje - Mijovce sa putem koji se odvaja ka Smiljeviću.
Takođe, Dobrica kao ime može biti i muško i žensko, Dobrica kao žensko, ili kao muško, npr. Dobrica Erić, Dobrica Ćosić (neznam da li je ovaj drugi rođak našem Ćosi Very Happy ), pa neznam kako da oslovljavam. Dakle samo mogu da poželim dobrodošlicu Dobrici.
Pozdrav svima!
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Pon Feb 13 2012, 21:08

Dobrici i Jankovicu zelim dobrodoslicu,lepo druzenje i aktivno ucesce sa nama u pisanju...
Dobro dosli!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Čet Feb 23 2012, 21:02

Mislim da smo dobili jos jednog dobrog i vrednog clana!
Negoslave dobro nam dosao necu da te ja predstavljam to ces ti sam.... Very Happy
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty ПОЉАНИЦА У СРЦУ

Počalji  NEGOSLAV Čet Feb 23 2012, 22:05

Жао ми је што се тек сад придужујем форуму-искрен да будем до јуче нисам ни знао да постоји.
Пошто је срамота хвалити се незнањем, најпре желим да похвалим оснивача форума и администраторе, као и све остале чланове, на самосвести о коренима и потреби да се извор из кога потичемо сачува, ма где ми били.

Не баш толико пажљиво сам прочитао део постова и видим да се са некима се форумаша лично познајем, док ће посебно задовољство представљати могуђност да упознам своје земљаке расејане на све стране.
Потрудићу се и да поставим неке слике, али мислим да ће највећа корист бити ако нешто успемо да урадимо што ће се материјализовати у стварном животу и реалној ситуацији, чиме би се унапредио и олакшао живот свих у нашем родном крају. Са вером у остварење тог циља стојим на располагању, као и сви други на форуму, у што чврсто верујем.

До следећег писања,
Негослав Јовић из Власа,
настањен у Врању

NEGOSLAV

Broj poruka : 2
Godina : 45
Локација : Врање
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Чика Љуба Sub Feb 25 2012, 15:10

Поздрављам новог члана Негослава из нашег заједничког Власа. Срећан нам заједнички рад на овом форуму у интересу Пољанице. Ја, сигурно доста старији од Негослава, не могу да претпоставим из које је фамилије, али то сада није важно, упознаћемо се кроз рад. А сада ми је лакнуло да нисам сам из Власа. Интересантна је његова напомена да до сада није ни знао за овај форум, а што може да значи да имамо још много таквих земљака, а то опет значи да морамо да се потрудимо да прикупимо онај већи део, ако не и све наше, као квачка пилики што рече наш члан Мали Митке.
Поздрав и свима осталима на форуму!
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Чика Љуба Sre Feb 29 2012, 20:00

Поздрављам Деспота из Црне Баре и желим му угодан боравак у нашем друштву, као и допринос овом Форуму и заједничкој нам Пољаници. (Узгред, знао сам Деспотове из Власа, али они нису из Црне Баре).

Ако наши чланови нису знали, ево прилике да их обавестим: наш скорашњи колега Срђан Станковић, пореклом Рождачанин, сада потпредседник једне општине, има добре шансе да буде председник једне будуће!

Ерлија, расте нам број, расте нам и рејтинг!

Поздрав свима!
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Sre Feb 29 2012, 20:31

Pridruzujem se pozdravu novom clanu Despotu, zelim puno lepih trenutaka,prijatan boravak lepo druzenje i dosta pisanja.
Dobro dosao!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  NEGOSLAV Sub Mar 10 2012, 01:18

И поред свог хтења, мало због своје неорганизованости, мало више због обавеза,(мада и то није неко оправдање), касним са јављањем. У последњем писању, у оквиру ове теме, навео сам само један делић, па је Чика Љуба потпуно у праву око празнина у мом представљању.

Дакле, зовем се Негослав Јовић, имам 33 године, до пре око 7-8 година имао сам пребивалиште у Власу, породична кућа се налази у близини Основне школе, а сада сам настањен у Врању, мада себе пре свега сматрам пре свега Пољанчанином, или Пољаничанином (ко како воли да каже, или сматра за исправним). Дипломирао сам на економском факултету у Нишу, али сам за сада конкретно ван сфере економије.

Потичем из фамилије Калаварци из Станца, мој отац, Велибор Јовић, за већину Пољанчана познат као Вецко, наставник српског језика у пензији, рођени је Станчанин, а од 1978. године живи у Власу, где је радећи у Основној школи стекао пензију.
Мајка, Радмила Јовић, девојачко Станковић, учитељица у пензији, рођена је у Власу, потиче из фамилије Бунушанци, или како неки, по мени неисправно, називају ову фамилију, Булушанци.

Иначе и фамилија Калаварци са очеве и фамилија Бунушанци са мајчине стране, као и многе друге пољаначке фамилије, доживеле су ''демографски колапс'' у смилсу расељавања, што је протоком времена довело до губљења контакта међу члановима исте фамилије. Тако и ја знам да ''тамо негде'' имам ''некога'' али је увек хвалило нешто да нас повеже, тако да је поред других могућности и овај форум згодно место, за битку са међусобним заборавом.

П.С. За викенд, највероватније у недељу, бићу у Власу, па умето типкања по тастатури, можда и ''прозборим коју реч'' са неким од форумаша.








NEGOSLAV

Broj poruka : 2
Godina : 45
Локација : Врање
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Чика Љуба Sub Mar 10 2012, 21:08

ПОЗДРАВ ЗА НЕГОСЛАВА.
Е па Негославе, сада смо се боље упознали. Слажем се да су Булушанци заправо Бунушанци, јер су досељени из Бунуше, али наши стари су грешили, тако их звали. Али није само то грешка у нашем изговору, камо среће да јесте. Ми се овде служимо по мало и нашим старинским говором и изразом, али када затреба ту је Вецко, нека нас исправи.
Поздрав и за остале на Форуму!
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty MALI JE SVET...

Počalji  Aca BPU Sub Mar 10 2012, 23:11



Negoslav je mlađi od mene 14. godina, pripadamo dvema različitim generacijama. Imam čast da mi je njegov otac Vecko predavao srpski jedno vreme u Vlasu, menjajući nastavnika Stojana Mihailovića. Jedno vreme je, koliko se sećam, bio i direktor škole. Radmila Jovbić je jedno vreme radila kao učiteljica u mom selu Uševcu, mlađim generacijama od mene. Moj otac je gradio Negoslavljevu (Veckovu) kuću, ili bar jedan njen deo, nemam tačan podatak ali mogu da se raspitam. Znam gde mu je kuća.

Moja prababa po ocu, Stojanka, takođe je iz familije Kalavarci. Neznam tačno iz koje kuće, ali se sećam da je neki Dobrivoje Kalavar dolazio kod nas u goste na Uševačko krste. Još i da dodam, od Kalavarci poznajem lično i, kako je on sebe lično nazivao, Crvenog popa Obrada Jovića, nekada matičara u mesnoj kancelariji Drenovac. Ja neznam gde se tačno nalaze kuće ove familije u Stancu jer poznajem samo deo tog sela. Moj otac je adaptirao staru (ili jedinu) školu u Stancu 1978. godine. to je ona zgrada, kada se prođe raskršće kod groblja desno, pa dole ispod puta.



Eto, želim Negoslavu dobrodošlicu na forum, neka smo i dalja familija ali smo makar komšije, jer se na Miljaku moje selo graniči sa njegovim, odnosno sa selom njegovog oca i moje prababe.
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Uto Jun 19 2012, 21:46

Novom clanu vrcobiju zelim dobrodoslicu i lepo druzenje sa nama.
Dobro nam dosao Cobi!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Поздрав

Počalji  Сармомир Pon Nov 05 2012, 02:33

Ево ја да се представим зовем се Ђорђе живим у Београду.Отац и мајка су ми рођени у Београду а деда и баба у селу Горња Оруглица.Сваке године проведем око 3 месеца у селу.Можда Оруглица и није у пољаници али стварно волим да прочитам све што је везано за могу слободно рећи мој крај.Иначе у Оруглиции се бавим пољопривредом(малинама).Ето толико од мене да не дужим срдачан поздрав за све чланове форума Very Happy

Сармомир

Broj poruka : 5
Локација : Београд/Оруглица
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Чика Љуба Pon Nov 05 2012, 10:48

Користим прилику да новом члану, Сармомиру, изразим добродошлицу у наше редове и пожелим да остваримо сарадњу. Истина, Оруглица није у Пољаници ни Горња ни Доња. Али судбине су нам повезане и доста сличне. Док сам био дете наши људи из Власа ишли су у Оруглицу на сабор за Велику госпојину (Богородицу). Наравно пешке. А пре недељу - две мој рођак Драган, који у Власу ради столарију, ишао је у Оруглицу да намешта неке прозоре и стакла на њима. Трактором, преко Трстене. Пздрав за Ђорђа!
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Arsa Pon Nov 05 2012, 12:39

Pridružujem se dobrodoslici za Đorđa i želim puno lepih trenutaka provedenih na našem zajedničkom forumu,sa nadom i željom da će svojim prisustvom obogatiti naš forum.Inače kod nas je svakodnevni "radni sastanak" Laughing
od 19h do 21h pa ako nekad imaš vremena bićeš dobrodošao na chatu,za ulazak na chat verujem neće biti problema pošto si registrovan.
Vidim da se baviš proizvodnjom malina pa ne bi bilo loše da otvoriš neku temu i pišeš malo jer verujem da bi bilo zainteresovanih na tu temu.
Pozdrav!

Arsa
Admin

Broj poruka : 15
Datum upisa : 09.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Pon Nov 05 2012, 12:48

Dobro nam došao Đorđe!
Lep provod i puno dobrog druženja sa zemljacima!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty RE:Upoznavanje

Počalji  dragan Pon Nov 05 2012, 14:21

Zelim dobrodoslicu svim nasim novim clanovima.
Posebno bih zeleo da pozdravim naseg novog clana Djordja iz Oruglice.
Oruglica nije u Poljanici, ali deli iste probleme kao i ostala sela Poljanice. Posto sam ja iz Mijovca, dole u reku, znam dobro probleme Oruglicana, narocito one iz Donje Oruglice i Melova ali i onih iz Gornje Oruglice (Ćumpirci, Mamutovčani, Denčine, Kušinci i ostali) jer svakog cetvrtka oni traktorima idu na pijac u Vlasu. Isto kao i mi, kao i dupeljevcani, ostroglavcani pa jos i gore ostali ste bez puta koji bi vas povezao sa gradom. Ucinimo napore da nas nase opstine ne dele na nase i njihove i da nas povezu sa sa glavnim putevima prema Leskovcu, Lebanu i Vucju.
dragan pilistar

dragan
Admin

Broj poruka : 40
Datum upisa : 28.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Aca BPU Pon Nov 05 2012, 15:40


Dobro došao Đorđe!

Kad neko spomene Oruglicu, Gornju ili Donju, to je za mene već Poljanica, u krajnjem slučaju - komšiluk. Možda jednog dana Oruglica bude interesna sfera Poljanice i obrnuto, nikad se nezna. Kao što rekoše moji prethodnici, sudbina je ista i Oruglice i nekih Poljaničkih sela, problemi isti. Mislim da ćemo naći zajedničku temu, a maline su svakako nešto što me zanima, kao i druge slične biljke, opet vezano za moj zavičaj i komšiluk. Sve najbolje, Đorđe, i ne ustručavaj se, piši slobodno o čemu želiš, nije naodmet.

Pozdrav sa Avale! (srce je u Poljanici) Very Happy
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Novica Stankovic Ned Nov 25 2012, 00:20

Pozdrav svim clanovima foruma i mojim Poljancanima.
Iskreno nisam znao da ovaj forum p[ostoji te se do sad nisam javljao.
Zovem se Novica Stankovic, rodjen u s. Mijovcu 1966 god. u familiji Dupljanci gde sam i ziveo sve do osamdesetih godina.
Danas zivim u Vranju, radim kao geometar u privatnoj geodetskoj organizaciji Geoplan Vranje.
Roditelji su mi i danas u Mijovcu te sam vrlo cesto na relaciji Vranje-Mijovce gde pcelarim i u kontaktu sam sa mnogim poljancanima koji su zitelji Poljanice.
Za sada toliko, nadam se da ce ovaj forum pomoci da se nesto pokrene za dobrobit nase lepe Poljanice.



Novica Stankovic

Broj poruka : 2
Godina : 58
Локација : Vranje
Datum upisa : 24.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Ned Nov 25 2012, 00:31

Noce dobro nam dosao na forum.
Verujem da mozes da das puni doprinos za nas zajednicki cilj,za bolji zivot i napredak nase Poljanice!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Dobro nam dosao Novice

Počalji  dragan Ned Nov 25 2012, 09:56

Osecam posebnu potrebu a i zadovoljstvo da pozdravim naseg najnovijeg clana Novicu Stankovica. Dupljanska familija, koju smatram i svojom familijom, je bila velika i dala veci broj znamenitih ljudi (doktora nauka, oficira viseg ranga pa i naseg sada najznacajnijeg poljancanina dr Lazu Stankovica). Na zalost sada je tamo ostalo samo 3 staraca preko 80 godina, Neka nam to i bude motiv da ne zaboravimo korene odakle poticemo i uradimo nesto da taj kraj dobije minimalne uslove za zivot. Na ovom Forumu pokrenuli smo mnogo tema koje su vazne za Poljanicu a i za nase selo, koje je, kao i cela Poljanica, za sada sasvim odseceno od sveta, pocev od putne mreze i mostova koji ne postoje na Veternici i Mijovskoj reci, telekomunikacija, TV signala itd. Nadam se da ce tvojim dolaskom Forum dobiti jednog vrednog clana i da cemo udruzenim snagama uspeti da bar nesto popravimo vezano za nas kraj. Ujedno se nadam da ce tvojim putem poci jos neko iz Mijovca, Dupeljeva, Ostre Glave pa i Oruglice, zasto da ne, i time omasoviti ovaj nas napor za napredak Poljanice i svih mesta u njoj.
Srecan rad i prijatno druzenje,
dragan - pilistar

dragan
Admin

Broj poruka : 40
Datum upisa : 28.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Novica Stankovic Ned Nov 25 2012, 13:09

Zahvaljujem se na dobrodoslici tebi Coso i naravno mom komsiji i rodjaku Draganu pilistaru.Jos nisam uspeo da pregledam sve teme i procitam tekstove. Coso svaka cast na ideju da napravis ovakav forum, a ti Dragane na opis Kalabarine koja ce posle ovog da izadje iz anonimnosti.
Pozdrav svima druzicemo se.

Novica Stankovic

Broj poruka : 2
Godina : 58
Локација : Vranje
Datum upisa : 24.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Чика Љуба Ned Nov 25 2012, 19:24

ПРИДРУЖУЈЕМ СЕ ПОЗДРАВИМА НАШЕМ НОВОМ ЧЛАНУ НОВИЦИ. ЖЕЛИМ МУ ДА СЕ ПРИЈАТНО ОСЕЋА У НАШЕМ ДРУШТВУ, ДА НАС ПОДРЖИ У НАПОРИМА ЗА ДОБРОБИТ ПОЉАНИЦЕ И ДА НАС КРИТИКУЈЕ АКО НЕШТО НИЈЕ У РЕДУ.
НОВИЦЕ, ВЕЛИКИ ПОЗДРАВ!
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Dobrodošlica

Počalji  Ћоса Čet Mar 07 2013, 09:48

Sneška,
Dobro došla na forum.Nadam se da ćeš naći dosta tema koje te interesuju i uzeti učešća u radu a sve u cilju napredka i poboljšanja uslova našim Poljančanima...
Pozdrav!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty dragigidra

Počalji  Ћоса Čet Mar 14 2013, 08:31

Najnovijem članu dragigidra želim dobrodošlicu i puno druženja na našem forumu.
Ne bi bilo loše da malo napišete nešto o sebi,naravno ukoliko to želite.Nadam se da ćete dati svoj doprinos ovom našem trudu da koliko god možemo otrgnemo od zaborava našu prelepu Poljanicu..
Pozdrav!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Pet Apr 05 2013, 13:53

Pozdrav i dobrodošlocia za Vesnu na našem forumu...
Želim ti lep provod i aktivno učešće uradu našeg malog foruma...
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 2 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu