П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UPOZNAVANJE

+11
Сармомир
NEGOSLAV
Срђан Станковић
Aca BPU
Arsa
Чика Љуба
g.z.schmid
Божидар
Kingofserbia
Ћоса
hexum77
15 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 3 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  hexum77 Uto Maj 04 2010, 19:13

First topic message reminder :

Ja sam Aleksandar Cabrilo iz Panceva,majka mi je iz Vlase iz porodice Despotovic,svaka cast Dusanu sto je ovaj kraj Poljanicu pa i Vlase prikazao kao najlepsi kraj nase Srbije,samo tako nastavite zelim vam puno uspeha u daljem radu,veliki pozdrav iz Panceva.
hexum77
hexum77

Broj poruka : 1
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole


UPOZNAVANJE - Page 3 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  vesna Sub Apr 06 2013, 21:26

Ћоса ::Pozdrav i dobrodošlocia za Vesnu na našem forumu...
Želim ti lep provod i aktivno učešće uradu našeg malog foruma...

Ћосо , захваљујем ти се на добродошлици . Пресрећна сам што постоји ово електронско место , где могу да се информишем и дружим са својим пољанчанима , а то захваљујући теби и зато, свака ти част и хвала.нисам још прегледала теме ...прегледа ћу.
Ја сам Весна Степанов девојачко Стојановић. Рођена сам у Београду и живим и радим у њему .раније сам ишла на врањанске вечери у хотелу Југославија и много сам тужна што их одавно нема.
Мама ми је из Драгобужда од Стајковића ( Лаџаковци) ,а покојни тата из градње од Стојановића (Бељинци).
У једном и другом селу долазила сам сваког лета, а и од како сам се удала и основала своју породицу наставила сам да долазим са својом децом (имам троје деце)и супругом .
прошлог лета били смо најдуже од како сам се удала и било нам је божанствено.
ето толико од мене за упознавање. Smile
поздрав свима





vesna

Broj poruka : 48
Godina : 56
Локација : beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 3 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Чика Љуба Ned Apr 07 2013, 15:46

Читајући Веснине речи о томе како воли и посећује завичај својих родитеља, буди ми се нада да Пољаница није изгубљена заувек. Живеће док живи у срцима оних који су тамо поникли. Па ако не можемо да јој помогнемо у економском опоравку, онда то и није наша кривица. Само да је не заборавимо, за почетак је и то доста. Моје Власе је у "сендвичу" између Градње и Драгобужда. Градњу сам видео као на длану кад изађем из родне куће у влашкој Горњој махали, а код Драгобужда смо имали њиве и тамо напасали овце, по Дрењу и Логору. Увек су лепа сећања на тај наш диван крај. На крају, свака част Весна и добро нам дошла!
Чика Љуба
Чика Љуба
Admin

Broj poruka : 250
Godina : 82
Локација : Ниш
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 3 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Ned Apr 07 2013, 17:26

Hvala ti Vesna na predstavljanju,drago mi je da potices iz Gradnje i Dragobuzda,sto se tice familije "Beljinci" znam neke a poznavao sam i pokojnog cika Ljubu Belju,znam gde su vam kuce posto ja zivim u Gradnji,poznajem i Stajkovice iz Dragobuzda.Izuzetno mi je drago sto nisi zaboravila svoj kraj i sto decu dovodis jer kako rece cika Ljuba,ako ne mozemo ekonomski da ojacamo Poljanicu mozemo da je otrgnemo od zaborava. Hvala Bogu ima nas svuda po belom svetu.Hvala ti i na lepim recima za nas forum jer koliko sam ja zasluzan za otvaranje foruma jos su vise zasluzniji moji dragi prijatelji bez koji ne verujem da bi bilo ovoliko podataka o nasoj Poljanici,to nam je mala ekipa sa cika Ljubom,Draganom Acom BPU i svim ostalim clanovima koji su dali doprinos svojim pisanjem.Ja se iskreno nadam da ce euforija oko drustvenih mreza splasnusti a ovo sto mi pokusavamo ostace mnogo duze i dostupno svima za citanje.
Bilo bi mi drago da se preko leta okupimo mi forumasi na jedno lepo druzenje u nasoj prelepoj Poljanici.
Veliki pozdrav za tebe i tvoju porodicu!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 3 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  vesna Ned Apr 07 2013, 22:40


Чика Љубо, хвала на добродошлици. Искрено ми је драго што својим долажењем дајем наду да ће се Пољаница отргнути од заборава. Верујем да ће сваке године све више потомака обилазити и задржавати се на својој очевини, дедовини и тако демантовати оно ,,што јужније то тужније,, , зашта би требало само мало слоге међу онима који су остали да живе у Пољаници и оних који живе на релацији Врање~село ( о овоме другом приликом и другом месту).
Да , Ћосо, чика Љуба Беља је мој деда и морам да признам да се поносим што је човек, који је један од иницијатора покретања овог форума , човек који живи у родном селу мог покојног тате и који је познавао мог покојног деду . ИДЕЈА да форумаши направе дружење преко лета има моју потпуну подршку.

поздрав

vesna

Broj poruka : 48
Godina : 56
Локација : beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 3 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Aca BPU Pet Apr 12 2013, 13:31



i ja želim Vesni dobrodošlicu i prijatne trenutke sa nama. Što kaže čika Ljuba, ni ja ne gubim nadu i siguran sam da će Poljanica biti sačuvana od zaborava. Malo smo utihnuli u zadnje vreme, preokuprani drugi stvarima a i zima se odužila, pa smo valjda mrzovoljni.

Pozdrav Vesni i ostalima sa Avale u cvatu, a što se tiče okupljnjanja u zavičaju, takođe sam uvek saglasan.
Very Happy
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 3 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  vesna Pet Apr 12 2013, 22:53


Aca BPU hvala na dobrodošlici. poljanica neće biti zaboravljena dok potomci poljančana nezaborave sebe i dok budu sebe poštovali bez nipodaštavanja u odnosu na poznatija , materijalno bogatija , ... mesta .
pozdrav

vesna

Broj poruka : 48
Godina : 56
Локација : beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 3 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  dragan Pon Apr 15 2013, 18:05

Svim novim članovima želim dobrodošlicu i uspešan rad na forumu. Od mog poslednjeg javljanja vidim da smo dobili veliki broj članova, nadam se da će oni svojim novim idejama pokrenuti poljančane iz "učmalosti" i tako uraditi nešto korisno za sve nas, prezentovati naš kraj i oteti od zaborava sve ono što svi mi nosimo u našim srcima. Zato jos jednom sve najlepše: Babaivaninacu, Dositejacu, Pejkovicu, Pasaliji, Sneski, DragiGidri i našem najnovijem članu Vesni.
PS: Ovde bih posebno želeo da pozdravim DragiGidru iz Tumbe i mislim da je on prvi a nadam se ne i poslednji član iz tog sela, a isto se tako nadam da će njegovim stopama krenuti i susedna sela: Lalince i Studena. Normalno pored ovog postoji još jedan razlog lične prirode: prozor kuće u kojoj sam živeo gleda na to divno selo tako da kada sam se svakog jutra budio, prvi prizor je bio baš selo Tumba.

dragan
Admin

Broj poruka : 40
Datum upisa : 28.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 3 Empty marko78

Počalji  Ћоса Sub Maj 25 2013, 15:26

Marko,dobrosao na forum,zelim ti dosta zabave i malo pisanja ovde ....
Pozdrav!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 3 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Ћоса Sub Jun 08 2013, 17:21

Filipe dobro nam dosao na forum.
Zelim ti dug boravak ovde i nadam se da ces pronaci dosta tema iz sfere tvog interesovanja.
Pozdrav iz Poljanice!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 3 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Filip Pejkovic Sub Jun 08 2013, 17:27

Ћоса ::Filipe dobro nam dosao na forum.
Zelim ti dug boravak ovde i nadam se da ces pronaci dosta tema iz sfere tvog interesovanja.
Pozdrav iz Poljanice!

Hvala na dobrodošlici, upravo sam tražio temu da se predstavio Smile
Dakle, kao što vidite, moje ime je Filip, živim u Beogradu, rođen 1996. godine, idem u gimnaziju. Privatno se zanimam za istoriju (naročito nacionalnu), teologiju, povezivanje nauke i religije, književnost, i za sve druge društvene nauke. Sekretar sam udruženja građana ''Odlučno za Stari grad'', koje se bori za ovu centralnu beogradsku opštinu, a vrlo sam zainteresovan za svoje sunarodnike u Srbiji, Republici Srpskoj, Crnoj Gori i širom sveta (pa sam između ostalog i zbog toga simpatizer pokreta Dveri srpske). Kao što ste već imali prilike da saznate, zanimam se i za Poljanicu, odakle vodim poreklo... Very Happy
Eto toliko za početak
Filip Pejkovic
Filip Pejkovic

Broj poruka : 5
Godina : 27
Локација : Beograd
Datum upisa : 08.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

UPOZNAVANJE - Page 3 Empty Re: UPOZNAVANJE

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu