П О Љ А Н И Ц А
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PREDLOZI ZA BOLJI ŽIVOT U POLJANICI

3 posters

Ići dole

PREDLOZI ZA BOLJI ŽIVOT U POLJANICI Empty PREDLOZI ZA BOLJI ŽIVOT U POLJANICI

Počalji  vesna Ned Jun 02 2013, 13:07

Ono sto sam zapazila iz licnog iskustva i iz razgovora sa ljudima koje poznajem to je da većina Poljančana nije dobro ili blagovremeno informisana o dešavanjima koja izuzetno bitno utiču na kvalitet života . Primer je moj . .Prošlog leta kada sam bila sa decom i mamom u selu , kada je nestala struja nama su se dnevne aktivnosti koje direktno zavise od e.e. poremetile. Hvala Bogu imala sam koga da pozovem i raspitam se za razlog i odprilike kad će radovi na e.mreži da se završe , kako bi planirala svoje vreme. Sinoc u južnim vestima pročitah da će zbog radova na koridoru 10 ostati bez struje ,sela POLJANICE (VLASE, GRADNJA) od 6 do 10 sati. Da li su o tome bili informisani ljudi koji žive u tim selima? Izvinite, ali neverujem.
Većina ne koristi internet , pisane štampe nema ... Zbog svega toga imam par predloga za Savet . 1. Evo ovo bi bio timski rad Saveta.Za početak dovoljno je dogovor da neko ko ima kompjuter , štampač jednom nedeljno ili dvonedelno odštampa informacije i ljudima deli ili prodaje za sumu novca koju dogovori savet. Odštampane info. mogu se delite ili prodavati četvrtkom .U prikupljanju iformacija možemo da se uključimo i mi koji ne živimo u POLJANICI, a zelimo da naša rodbina , komšije ...Poljančani imaju kvalitetniji život.
2. Da izabrani predstavnici sela održavaju sastanke sa ljudima koje predstavljaju u Savetu . Satanke mogu da organizuju u kućama svih komšija . Tako bi se nedeljno družili svi i bili informisani a ne samo oni koji dolaze četvrtkom u Vlase .
3.Svi znaju da koriste mobilne telefone. Članovi Saveta su sigurno umreženi i imaju službene brojeve. Te službene brojeve treba da znaju svi iz njihovih sela, KAO i ONI ŠTO TREBA DA ZNAJU BR.TELEFONA ONOH KOJE PREDSTAVLJAJU. SMS ili pozivanjem se može svako i onaj u najudaljenijem i nepristupačnom mestu informisati o svemu što je bitno za bolji život.
INFORMISANOST LJUDI U DANAŠNJE VREME JE JEDNA OD NAJBITNIJIH FAKTORA ZA KVALITETNIJI ŽIVOT LJUDI.
POZDRAV SVIMA Smile

vesna

Broj poruka : 48
Godina : 56
Локација : beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

PREDLOZI ZA BOLJI ŽIVOT U POLJANICI Empty Re: PREDLOZI ZA BOLJI ŽIVOT U POLJANICI

Počalji  Ћоса Ned Jun 02 2013, 17:51

Izvini Vesna moram da te demantujem za struju.Posto radim u Elektrodistribuciji znam da putem sredsatava javnog informisanja redovno obavestavamo nase kupce o najavljenim iskljucenjima kada se radi remont ili neka intervencija.Novine dolaze u Vlase ali i nasi radnici u poslovnici istaknu na izlogu Eletktrodistribucije da struje nece biti u odredjenom periodu.Drugi predlog ti je na mestu i slazem sa time da izabrani clanovi budu u kontaktu sa mestanima i treba ici u tom pravcu.Mogu neki sastanci po kucama.Ali nedeljno mislim da je neizvodljivo posto znas i sama da je sada sezona poljprivrednih radova ali ipak treba redovno odrzavati veze sa "bazom"....Sto se tice clanova saveta i umrezenih mobilnih telefona to je za sada samo i nasa zelja ali ne verujem da ce to biti ostvraljivo,nema telefona osim privatnih a i sam rad je volonterski mada to nije prepreka sto je volonterski jer nas nije niko silom terao da se kandidujemo vec zelja da nesto uradimo.Ali zbog nestasice para nema sluzbenih telefona.Vecina nas koristimo drustvene mreze i putem njih koliko toliko informisemo stanovnike Poljanice.Mladi koriste preko mobilnih telefona internet i to je po mom misljenju za sada najbolji nacin da se "dele" informacije od znacaja za nas kraj.Imamo jednu lepu stranicu na FB "Republika Poljanica"
pa izvoli poseti nas i tamo...Tamo je glavni sef nas drug "gospon" Aca Pejkovic ili oovde poznat kao Aca BPU...
Pozdrav!
Ћоса
Ћоса
Admin

Broj poruka : 229
Локација : Србија-Градња,Врање
Datum upisa : 16.01.2009

https://poljanica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

PREDLOZI ZA BOLJI ŽIVOT U POLJANICI Empty Re: PREDLOZI ZA BOLJI ŽIVOT U POLJANICI

Počalji  vesna Pon Jun 03 2013, 12:49

Ћоса ::Izvini Vesna moram da te demantujem za struju.Posto radim u Elektrodistribuciji znam da putem sredsatava javnog informisanja redovno obavestavamo nase kupce o najavljenim iskljucenjima kada se radi remont ili neka intervencija.Novine dolaze u Vlase ali i nasi radnici u poslovnici istaknu na izlogu Eletktrodistribucije da struje nece biti u odredjenom periodu.Drugi predlog ti je na mestu i slazem sa time da izabrani clanovi budu u kontaktu sa mestanima i treba ici u tom pravcu.Mogu neki sastanci po kucama.Ali nedeljno mislim da je neizvodljivo posto znas i sama da je sada sezona poljprivrednih radova ali ipak treba redovno odrzavati veze sa "bazom"....Sto se tice clanova saveta i umrezenih mobilnih telefona to je za sada samo i nasa zelja ali ne verujem da ce to biti ostvraljivo,nema telefona osim privatnih a i sam rad je volonterski mada to nije prepreka sto je volonterski jer nas nije niko silom terao da se kandidujemo vec zelja da nesto uradimo.Ali zbog nestasice para nema sluzbenih telefona.Vecina nas koristimo drustvene mreze i putem njih koliko toliko informisemo stanovnike Poljanice.Mladi koriste preko mobilnih telefona internet i to je po mom misljenju za sada najbolji nacin da se "dele" informacije od znacaja za nas kraj.Imamo jednu lepu stranicu na FB "Republika Poljanica"
pa izvoli poseti nas i tamo...Tamo je glavni sef nas drug "gospon" Aca Pejkovic ili oovde poznat kao Aca BPU...
Pozdrav!


Izgleda da mi tekst nije bio jasan. Evo pokušaću da pojasnim.Nesumnjam u korektan odnos elektrodistribucije prema svojim potrošačima. Primer koji sam navela je moj, dakle iz prve ruke.Nesećam se razloga nestanka struje ali ono što sam htela da ilustrujem je , da par komšija koje smo zvali da se raspitamo, tačnije troje najbližih , veruj mi niko od njih nije znao , sve dok Časlavina žena nije pozvala njega.On je tada bio na svom random mesu u pošti u Vlasu i znao je razlog I vreme trajanja radova . Dakle ljudi koji su u Vlasu oko centra , ljudi koji svaki dan dolaze u Vlase imaju šansu da budu blagovremeno informisani o svemu ne samo o onome što se dešava vezano za elektrodistibuciju . Na periferijama , brdima signali nisu sigurni to verovatno I ti znaš , tako da nisam sigurna da ti ljudi koji žive dalje od centra Vlasa I koji nemaju signal ili imaju slab ili sa prekidima, mogu biti informisani . A te puste pare…ali svako ko ima mobilni ima najmanje dve kartice ,tako da većina ima najmanje dva br . pa mi pade na pamet još jedan predlog 1. jedna br. može da bude dostupan svima, i onda bi ljudi koji imaju potrebu da saznaju ono što im je važno mogli da pozovu i tako se informišu .Mislim da ,,koliko toliko ,, informisanje nije dobro rešenje za bolji život I da nepomaže obnovi , oživljavanju vere da će biti bolje . Hvala na pozivu da posetim stranicu na fejsu …ja pripadam grupi ljudi protivnika fejsa i sl mreža, ali zamoliću sina da preko njegovog profila malo ,,prošetam stranicom,,.
Pozdrav svima I sve najbolje

vesna

Broj poruka : 48
Godina : 56
Локација : beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

PREDLOZI ZA BOLJI ŽIVOT U POLJANICI Empty Re: PREDLOZI ZA BOLJI ŽIVOT U POLJANICI

Počalji  Aca BPU Uto Jun 04 2013, 13:52

Ja imam još bolji i efikasniji predlog. Neko u Poljanici ima radio stanicu, napišite peticiju, pa dostavite nadležnima, malo muzike i servisne informacije za Poljanicu neće niko da brani. Ako već nisu u stanju da obezbede normalne uslove za život, neka ne brane da se snalazimo kako umemo i znamo. Taj radio sigurno neće nikome naškoditi, neće se baviti politikom, samo muzikom i informisanjem kad okažu sve druge komunikacije, svaki mobilni telefon ima radio, skoro svaki, a tu su i legndai tranzistori. Radio stanica može da radi i na akumulator umesto agregata, za slučaj dužih prekida komunikacija. Eto, mislim da je realan predlog. Very Happy
Aca BPU
Aca BPU
Admin

Broj poruka : 296
Godina : 58
Локација : Avala, Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

PREDLOZI ZA BOLJI ŽIVOT U POLJANICI Empty Re: PREDLOZI ZA BOLJI ŽIVOT U POLJANICI

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu